Yılmaz Özdil için jet karar, elle yıkım...

Yılmaz Özdil'in milyonluk villası ile alakalı son dakika gelişmesi yaşanıyor. Mahkeme'den jet durdurma kararı çıktı!

Yılmaz Özdil için jet karar, elle yıkım...
Editör: Hakan A.
13 Mayıs 2020 - 16:32
Türkiye gündemini son günlerde meşgul etmeye devam eden Yılmaz Özdil'in Bodrum'daki villasının yıkım işlemi başlarken, gün içerisinde Belediye ekiplerinin hassas yıkım ekibi tarafından kırmadan, dökmeden yıkım işlemi yapılmaya çalışıldı. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 13 Mayıs 2020 - İstanbul


Yılmaz Özdil'in hakkında yıkım kararı bulunan kaçak villası ile alakalı gün boyunca hareketli dakikalar yaşandı. Bodrum Belediyesi yıkım ekipleri, Özdil'in kaçak villasını yıkmak için çalışmaları başlattı, diğer taraftan Muğla Bölge İdare Mahkemesi tarafından yapılan itirazlar sonucunda jet bir kararla yıkımı durduran karar çıktı.

Yılmaz Özdil'in eşi Hülya Özdil'in satın aldığı, imara aykırı yapılaşmayla 142 metrekareden 310 metrekareye çıkarılan villanın yıkım çalışmalarına başlayan Bodrum Belediyesi, yeni bir villa yaparcasına dikkatli biçimde işçilere kiremitleri toplattı, kırmadan, dökmeden özel malzemelerle sökerek tertipli bir şekilde çatı üzerine yerleştirerek yıkım yapmaya çalıştı. Medyaya yansıyan görüntülerde Belediye ekipleri kiremitleri tek tek topladığı, özel aletlerle yıkılması gereken bölümleri zarar vermeden söktüğü görülüyor. 


Benzer durumlarda vatandaşın evlerini kepçe kullanarak en ufak bir taviz vermeden yıkan Belediye ekiplerinin hassas çalışması dikkatlerden kaçmazken, sosyal medya üzerinde alay konusu oldu.

yılmaz özdil kaçak villa bodrum

Diğer taraftan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, yapılan incelemeler sonucu Yılmaz Özdil'in komşularının villalarından bazılarının yapı kayıt belgelerini iptal etti. Bu nedenle belediye ekipleri, bu villaları mühürledi. Belediye ekipleri, villalarda inceleme yaptı, ölçüm yapıp, fotoğraf çekti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum