Youtube, Gmail gibi birçok Google servisi neden çöktü?

Google servisleri bugün saat 15:00 sıralarında çalışmamaya başladı. Youtube, Gmaill ve bağlı pek çok google servisleri aniden çökünce hayat durdu.

Youtube, Gmail gibi birçok Google servisi neden çöktü?
Editör: Hakan A.
14 Aralık 2020 - 15:12 - Güncelleme: 14 Aralık 2020 - 15:16
Şu sıralar dünya devi arama motoruna girmek, arama yapmak, youtube üzerinden video izlemek veya gmail kullanmak neredeyse imkansız. Tüm google servisleri bir anda çöktü.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 14 Aralık 2020 - İstanbul 


Youtube başta olmak üzere, Gmail, Google search, Google News ve daha pek çok google servisi şuan oldukça yavaş veya açmıyor. Google servisleri an itibariykle çökmüş durumda. Dünya genelinde sorun yaşandığı google şirketlerinin neredeyse tamamının bu çökmeden etkilendiği gelen bilgiler arasında. Google Play başta olmak üzere, Youtube, Gmail, Google News, ve reklam hesaplarının bu büyük çöküntüden etkilendiği kaydedildi.

Türkiye genelinde hissedilen google servislerinin çalışmaması durumu dünya genelinde olabileceği gelen bilgiler arasında. Google servisleri yakın zamanda benzer bir durumla karşılaşmış ve Dünya genelinde pek çok servisi anlık olarak çökmüştü. Çökmenin sebebi ise google çalışanları tarafından saatler sonra açıklanmış ve global çapta çöküntünün yaşandığı ifade edilmişti.Google geçtiğimiz haftalarda Dünya genelinde bir algoritma güncellemesi yapmıştı. Google Core Update ile arama tarafından önemli bir güncelleme duyurmuştu. Yaşanan büyük çöküntü Noel öncesinde google servisleri için yapılan bir çalışma sonucu mu yoksa internet alt yapısı kaynaklı mı olup olmadığı konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum