Yozgat 1970 konutları için ilginç tanıtım

Yozgat ilinde hayata geçirilecek 1970 konuttan oluşan yeni konut projesi için ilginç bir tanıtım yapıldı.

Yozgat 1970 konutları için ilginç tanıtım
Editor: Hakan A.
31 Aralık 2019 - 17:06

Yozgat'ın bazı reklam panolarında yer alan "Hoşgeldin 1970" yazısı görenleri şaşırttı. İnsanlar reklam panosu önünde adeta öz çekim yarışına girdi. Yozgatlılar "#Yozgat1970eGiriyor" etiketini Türkiye gündemine taşıdı. Fakat panolardaki bu yazının bir inşaat firmasının 1970 konuttan oluşan yeni projesinin reklam kampanyası olduğu öğrenildi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 31 Aralık 2019 - İstanbul

 
Proje hakkında bilgi veren KAF Gayrimenkul Geliştirme, Yapı ve Yatırım firmasının sahibi Yasin IŞIK; "Başkent Ankara'nın yanı başında, Türkiye'nin tam ortasında stratejik konuma sahip orta ölçekli bir kent olan Yozgat'ın büyüme ve gelişme potansiyeli, kentin geleceğinin yeniden kurgulanmasını zorunlu hale getirmiştir. Sosyal medyada gündem olan reklam kampanyamızı insanların ilgisini çekerek talep toplamak amacıyla yayınladık ve amacımıza ulaştık. Amacımız  İlk gün 500'ün üzerinde ön talep başvurusu aldık. Bu başvurular öncelikle dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan Yozgatlı hemşehrilerimizden gelirken, öte yandan Yozgatlı olmayan insanların da talepleri oldu. Kampanya detaylarını www.yozgat1970.com isimli internet sitemizden yayınladık ve başvuruları da bu web sitesi üzerinden alıyoruz. Gelen talepler doğrultusunda geliştireceğimiz arazi üzerine yeni bir yerleşim alanı kurulacak ve bir KAF keşfi olan 'kişiye özel konut' sistemi sayesinde kapı modelinden duvar boyasına, parke renginden fayans desenine kadar insanlar kendi seçtikleri konutlara çok cüzi bir maliyet farkıyla sahip olacaklar. Projemiz 10 etaptan oluşacak ve ilk etapta yalnızca 70 bağımsız bölümden oluşan butik bir proje gerçekleştirerek saydığımız tüm özellikleri kamuoyuna yansıtacağız. Projemiz yalnızca konut değil ticari alanları da kapsamaktadır. 1970 projesinde yeni bir cadde kurulacak ve bu caddede çok sayıda dükkan ve ofis yer alacak." dedi.
 
Yeni kent kurgusu çerçevesinde, Yozgat'ta mevcut tarihi dokunun korunması ve düzenlenmesi, eski gelişme bölgelerinin altyapısının iyileştirilmesi ve yeni gelişme alanlarında çağdaş yöntemlerle yeni bir kentsel dil oluşturulmasının hedeflendiğinin altını çizen IŞIK; "Ovalar ve yerleşim düzenini kısıtlayan dağlarla çevrili, nüfus artış hızı ise eksilerde olan Yozgat kent merkezi içerisinde kalan boşlukları değerlendirmek yerine, kentin gelişim odağı dikkate alınarak; ihtiyaca yönelik yeni kentsel alanlar yaratılacak, var olan alanların da iyileştirilmesi sağlanacaktır. Yeni Yozgat, kurgulanacak aks sistemindeki konumu incelenerek bölgesel kurgusu kent kurgusuyla ilişkilendirilecektir. Kalkınma ve gelişim stratejileri ve öncelikleri dikkate alınarak yeniden yapılandırılacaktır." diye konuştu.
 
Müstakil üniversite ile bütünleşik bir Yozgat hedeflerinin olduğunu söyleyen IŞIK; "Yozgat'ta bulunan Bozok Üniversitesi bünyesinde yaklaşık 15.000 öğrenci bulunmaktadır. Fakat üniversite kampüsünün kent merkezinden çok uzakta olması kent ile üniversitenin etkileşimini zorlaştırmaktadır. Aktif nüfusun kent merkezinden uzak olması üniversiteye olan talebi ve buna bağlı olarak kentin gelişimini sınırlandırmaktadır. Sektörel gelişim alanında üniversiteyle kurulacak olan etkileşimler sonucu oluşacak bu proje, şehir ekonomisinin doğrudan gelişimini sağlayarak kente istihdam artışı ile birlikte yaşam kalitesinde yükselmeyi de beraberinde getirecektir. Arazi geliştirme süreci Yozgat Bozok Üniversitesi'nin mühendislik, mimarlık, şehir bölge planlama ve sosyoloji bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerden oluşacak ekiplerce şehrin gelişim odağında yapılacak çalışmalar ile gerçekleştirilecek. Bu süreçte Yozgat'ın vizyon planı da ortaya çıkmış olacak. Coğrafi konum itibariyle dağların ve tepelerin el verdiği ölçüde sınırlayıcı unsurlarla kurulmuş olan il merkezi, kompakt kent görüntüsü çizmekte, yakın zamana kadar şehrin bu algısını bozacak tek unsurun üniversite olduğu görülmektedir." dedi.
 
Yozgat tarihinin en büyüğü olacak bu konut projesinin bir hayal değil, yeni nesil bir birliktelik tarzıyla grup katılımı ile inşa edilecek gerçek bir proje olduğunu vurgulayan Yasin IŞIK; "Biz 2014 yılından beri sektörde faaliyet göstermekteyiz. Amacımız sektörde bir ortak akıl oluşmasına ve gayrimenkul alıcılarının bilinçlenmesine katkıda bulunarak daha kaliteli, daha estetik, daha düzenli bir şehir yapısı oluşmasını hayal ediyoruz ve her şeyin önce hayal etmekle gerçekleşeceğini biliyoruz. Bu hedef doğrultusunda fikir ve deneyimlerini paylaşmak isteyen herkesin desteğine açığız. Bizimle internet ortamında veya ofisimizi ziyaret ederek irtibata geçebilirler." diye konuştu.