Yozgat Boğazlıyan'da Bakanlık kararı ile o yerler koruma altına alındı

Bakanlık tarafından yapılan çalışmalar neticesinde Yozgat'ta Boğazlıyan ilçesi sınırlarında bulunan bazı alanların korunmasına yönelik önemli bir karar Resmi Gazete'de ilan edildi.

Yozgat Boğazlıyan'da Bakanlık kararı ile o yerler koruma altına alındı
Editör: Hakan A.
24 Kasım 2020 - 08:31
Türkiye'nin 81 ilini kapsayan ve Bakanlık oluru ile yürütülen pek çok kritik öneme sahip çalışmalar arasında bulunan, çok sayıda alanı kapsayan doğal sit ve koruma alanlarının belirlenmesi, daha fazla artırılmasına ilişkin her yeni gün yeni kararlar alınıyor. O kararlardan biri Yozgat ilinde Çavlak Mevkii için yeni bir karar alındı. Bakanlık tam korunacak alanlar listesine Yozgat iline giren bu bölgeler için yeni karar verilerek resmi gazete'de yayınlandı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 24 Kasım 2020 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, Yozgat Boğazlıyan ilçesine bağlı bazı yerlerin kesin korunmasına ilişkin önemli bir kararı bugün Resmi Gazete'de yayınladı. Peki hangi yerler kesin korunacak alanlar olarak açıklandı? İşte Yozgat'ta koruma kararı alınan o yerlerin ve kararın detayları.

Yozgat ili, Boğazlıyan ilçesi, Cavlak Mevkii Doğal Sit Alanı, Bakanlık Makamının 13.11.2020 tarihli ve 242272  sayılı olur'u ile Doğal Sit-Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı Olarak tescil edildiği kaydedildi.


Yozgat Boğazlıyan ilçesi sınırları içinde ilan edilen yeni alanların krokisi ile kararın ayrıntıları ise altta incelenebilir.

yozgat boğazyılan ilçesi cavlak koruma alanı kararı 24 kasım 2020

YORUMLAR

  • 0 Yorum