Yüksek Hızlı Tren seferleri ne zaman başlıyor?

Koronavirüs önlemleri kapsamında durdurulan Yüksek Hızlı Tren seferlerinin yeniden seferlere başlayacağı tarih açıklandı.

Yüksek Hızlı Tren seferleri ne zaman başlıyor?
Editör: Hakan A.
15 Mayıs 2020 - 10:37
Türkiye genelinde Koronavirüs önlemleri çerçevesinde alınan önlemler arasında bulunan hızlı tren seferlerine ilişkin yeni bir açıklama geldi. Hızlı tren seferlerinin ne zaman başlayacağını merak edenler bu habere dikkat! İşte hızlı tren seferlerinin başlama tarihi...

Emlak Pencerem / Güncel Haberleri  - 15 Mayıs 2020 - İstanbul


Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'nden hızlı tren seferlerine ilişkin açıklama geldi. Kurumdan yapılan bilgilendirmede hızlı tren seferlerinin bayram sonrası en geç 1 Haziran'da yeniden başlanacağı açıklandı.
Yüksek Hızlı Tren (YHT) seferlerine bayram sonrasında (en geç 1 Haziran) yeniden başlayacak.

TCDD Taşımacılık; YHT, anahat ve bölgesel trenlere ait biletlerin isteyenlere kesintisiz olarak iade edileceğini, abonman kartlarda kullanılmayan kısımlara ait ücretin verileceğini belirtti. İstanbul'da Marmaray ve Ankara'da Başkentray trenlerinin işlemeye devam edeceği kaydedildi.

İŞTE YENİ KURALLAR

Geçiş dönemi'nde bazı kurallar geçerli olacak. Bunlar şöyle:

- YHT’ler yüzde 50 kapasite ile yolcu taşıyacak.

- Maskesiz yolcu trenlere alınmayacak. Yolcuların, maskeleriyle gelmesi gerekiyor.

- Yolcular, önceden bilet alacak. Yalnızca satın aldıkları koltuğa oturabilecek. Başka numaralı bir koltukta seyahat edemeyecek.

- Bilet fiyatlarında herhangi bir değişiklik yok.

- Trenlerde dezenfektan bulundurulacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum