Yurt dışı tatil harcaması taksit sınırı 3 aya düştü

Yurt dışı tatil harcaması taksit sınırı 3 aya düştü

Seyahat eden milyonları ilgilendiren taksit sınırlaması BDDK tarafından gerçekleştirildi.

Editor: Hakan A.
13 Ocak 2020 - 12:26

Günün son dakika gelişmesi BDDK tarafından duyurulan kredi kartı taksit sınırlaması haberi oldu. 2020 ile birlikte gelen zam haberlerinin yanısıra bu kez BDDK, seyahat harcamalarında taksit sınırı getirdi. Yurt dışı seyahatler için 6 olan taksit sınırı 2020'de 3 olarak uygulanacak. İşte son dakika haberin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 13 Ocak 2020 - İstanbul

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) 2020 yılında yurt dışı seyahatlerinde uygulanan taksitler için sınırlama koydu. Kredi kartı alışverişlerinde uygulanan 6 taksit sınırı 3'e düşürüldü.

Konuyla alakalı BDDK tarafından yapılan duyuruda, "Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26 ncı maddesinin yedinci fıkrası uyarınca, 11/01/2019 tarihli ve 8198 sayılı Kurul Kararı ile belirlenen kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinin havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda altı aydan üç aya düşürülmesine karar verilmiştir." ifadeleirne yer verildi.
 
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.