Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için koronavirüs kriz masası

Türkiye, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için 7/24 koronavirüs seferberliği başlattı. Yurt dışındaki Türk vatandaşları için koronavirüz kriz masası kurdu.

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için koronavirüs kriz masası
Editör: Hakan A.
15 Mart 2020 - 00:53
Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında Türkiye önemli adımlar atmaya devam ediyor. Türkiye genelinde pek çok önlemi hayata geçiren hükümet, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için önemli bir çalışma başlattı. Yurt dışındaki Türk vatandaşları için koronavirüs kriz masası kurdu.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 15 Mart 2020 - İstanbul


Türkiye Cumhuriyeti, koronavirüs salgını sonrasında vatandaşlarını dünyanın her yerinde kontrol altında tutmaya gayret gösteriyor. Önemli çalışmalarla tedbirleri arttıran Türkiye, Dünya genelinde Türk vatandaşları için 7/24 çalışmaya devam ediyor. 

Türkiye, yurt dışındaki Türkleri yalnız bırakmıyor. Koronavirüs salgını için özel bir telefon hattı kuran Dış İşleri Bakanlığı, vatandaşların bu numara üzerinden kolaylıkla durumları hakkında bilgi vermeleri veya bilgi edinmeleri sağlanmaya başlandı.


Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Dünyanın her yerinden 7/24 vatandaşlarımıza yardım için ulaşılabilir olan Konsolosluk Çağrı Merkezimizde (+903122922929) Kovid-19 salgını ile ilgili Bakanımızın talimatıyla bir 'kriz masası' kurduk" dedi. 

Diğer taraftan Türkiye'de koronavirüs vaka sayısı altıya çıktı!


YORUMLAR

  • 0 Yorum