Yurt dışından alınacak elektronik cihazlar için ödenecek 2019 harçları açıklandı

İnternet ve benzeri ortamlardan yurt dışından satın alınarak getirilecek olan pek çok elektronik cihazları ile alakalı 2019 harçları yeniden belirlendi. Bilgisayar, televizyon, cep telefonları gibi yurt dışından satın alınarak ülkeye getirilmek istenen elektronik cihazlarına ödenecek 2019 harçları yeniden belirlendi.

Yurt dışından alınacak elektronik cihazlar için ödenecek 2019 harçları açıklandı
Editor: Gökay Demirezen
26 Aralık 2018 - 06:47

İnternet üzerinden veya başka bir yolla yurt dışından satın alınacak cep telefonları, televizyonlar, bilgisayar ve tablet gibi onlarca elektronik cihaz için ödenecek 2019 yılı harç rakamları açıklandı. Ülke genelinde yurt dışından herhangi bir şekilde satın alınan bazı elektronik cihazları ile alakalı önemli bir harç tarife yayımlandı. 2019'da geçerli olacak, ithalat maksadı dışında yabancı menşeli bazı elektronik cihazlara ilişkin ödenecek vergi harçları yeniden belirlendi. İşte 2019'da elektronik cihazlar için ödenecek harçlar...

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 26 Aralık 2018 - İstanbul


Ülke dışından ilave bir yazılım veya donanım desteği olsun veya olmasın doğrudan internet üzerinden veya başka bir yolla her türlü görsel veya işitsel yayınları alabilen elektronik cihazlara ilişkin 2019 yılında bir defaya mahsus ödenecek olan harçlar yeniden belirlendi.

Çok sayıda elektronik cihazı kapsayan yurt dışından getirilecek cihazlara ilişkin 2019 harçları açıklandı. Hangi cihaza ne kadar harç ödenecek? İşte 2019 yılında elektronik cihazlara ödenecek harçlar... Ticari İthalat Maksadı Dışında Yurt Dışından Getirilecek Televizyon, Radyo, Video, Uydu Alıcı Cihazları ve Birleşik Cihazlar ile Bunların Dışındaki Görsel ve/veya İşitsel Yayınları Alabilen Cihazlar İçin Bir Defaya Mahsus ve 2019 Yılı İçin Geçerli Olmak Üzere Belirtilen Ücretlerin Alınması Hakkında Karar bu sbaah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi. (Karar Sayısı: 499)

İlgili Resmi Gazete'de yayımlanan ayrıntılara göre, 2019'da internet veya başka bir şekilde yurt dışından satın alınan televizyon, radyolar, videolar, set üstü medya cihazları, birleşik cihazlar, cep telefonları, bilgisayar ve tablet bilgisayarlar ile belirtilen cihazlar dışında kalan her türlü cihaz için ödenecek harç miktarları yeniden belirlendi.

26 Aralık tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan elektronik cihazlara ilişkin 2019 yılı harçların ürün bazında listelerini görmek için tıklayın.