Yüzde 20 indirimli TOKİ fırsatı: Ev ve iş yeri sahipleri dikkat! TOKİ %20 indirimli, hemen tapu...

TOKİ'den satın aldığı ev ve iş yerinin hemen tapusunu almak isteyenler bu habere dikkat! TOKİ'nin 2020 indirim kampanyası ile yüzde 20 indirim fırsatı 30 gün sürecek. Borcunu erken ödeyecek TOKİ ev sahipleri, indirimden faydalanarak tapusuna hemen kavuşacak.

Yüzde 20 indirimli TOKİ fırsatı: Ev ve iş yeri sahipleri dikkat! TOKİ %20 indirimli, hemen tapu...
Editör: Hakan A.
06 Ekim 2020 - 14:40 - Güncelleme: 06 Ekim 2020 - 14:44
TOKİ'den satın alınan ev iş yerlerinin tapularına bir an önce kavuşmak isteyenler için cazip olan yüzde 20 indirim kampanyası sayesinde, borcunu peşin kapatan vatandaşlar faydalanabilecek. TOKİ Ekim fırsatını indirim kampanyasıyla yakalamak isteyenleri yakından ilgilendiren haber! Yüz binlerce kişinin beklediği, yüzde 20 indirim uygulanan kampanya için süreç başladı. Uygun şart ve koşullarda 180 aya kadar vadelerle ev sahibi yapan TOKİ, taksitlerini peşin ödemek isteyenler için her yıl düzenlediği indirim kampanyasında 2020 yılı için ikinci indirim kampanyasının startını veriyor. TOKİ'den ev alan vatandaş, evini yüzde 20 daha ucuza getirecek.

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri  - 6 Ekim 2020 - İstanbul


Her sene 100 bin ve üzerinde konut üreten ve bu konutları vatandaşa en uygun koşullarda, 180 aya kadar vadelerle satan TOKİ, 2020'nin ikinci indirim kampanyası ile yeni bir fırsat sunuyor. Konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasının ikincisi 21 Ekim’de start alacak!

Toplu Konut İdaresi TOKİ tarafından her sene gerçekleştirilen %20'leri bulan indirim kampanyasında, 2020 yılı için ikinci kampanya başlıyor. TOKİ'den av satın alan, borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen yüzbinler için kaçırılmayacak indirim fırsatı için şartlar ve koşullar belli oldu. 


Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar ne yapmalı, indirim kampanyasından nasıl faydalanabilecek?

TOKİ, indirim kampanyası için 30 günlük bir süre belirledi. Bu süre arasında, taksitlerini peşin ödemek isteyen ev ve iş yeri sahipleri için hemen tapu fırsatı olmuş olacak! Üstelik evin maliyetini yüzde 20 daha ucuza getirmiş olacak. 21 Ekim – 19 Kasım 2020 tarihleri arasında başvurularını yapabilecek. Borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 20 oranında indirim yapılacak.   

Esnek ödeme ile yüzde 20 indirim

Yüzde 20 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanabilecek. 

toki yüzde 20 indirim kampanyası 2020 şartları ve koşulları

Son başvuru 19 Kasım 2020

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 21 Ekim – 19 Kasım 2020 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

Kampanyadan yararlanma şartları

%20 İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan, satışları 2019 yılı haziran ayının sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2019 yılı haziran ayı sonu itibarıyla başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasından yararlanamayacak.

TOKİ'nin 2020 yılı indirim kampanyası kapsamında konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalar üzerinden uygun şartlarda konut kredisi kullanma imkanı sağlanıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum