Ziraat Bankası kredi kartı borcu bulunanlara kredi verecek

Milyonlarca kredi kartı borçlusuna müjdeli haberi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilirken, Ziraat Bankası kredi kartı borçlusuna kredi imkanı sağlayacak. Hangi bankaya kredi kartı borcu olanlar yapılandırmadan faydalanabilecek? Ne kadar faiz oranı ile kart borçları yapılandırılacak? Kredi kartı borç yapılandırması Ziraat Bankası 2019 fırsatı başlıyor...

Ziraat Bankası kredi kartı borcu bulunanlara kredi verecek
Editor: Hakan A.
08 Ocak 2019 - 19:14

Milyonlarca kart borçlusuna umut ışığı olan açıklamanın detayları belli olmaya başladı. Kredi kartı borçlularını yakından ilgilendiren af gibi yapılandırmanın ayrıntıları açıklandı. Vatandaş kart borcunu nasıl yapılandıracak, milyonlarca liralık borçlarını hangi bedel üzerinden Ziraat bankasından kredi kullanacak? Merak edilen soruların yanıtı ortaya çıkmaya başladı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 8 Ocak 2019 - İstanbul


Günün en önemli gelişmesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı haber gündeme bomba gibi düşerken, vatandaşın cebini rahatlatacak, borcunu öteleyecek önemli bir yapılandırma müjdesini verdi. Vatandaşın kredi kartı borcunu Ziraat bankası üzerinden kullanılacak kredi ile ödeneceği müjdesi geldi.

Türkiye genelinde Banka kredi kartı kullanan ve kartlardan ötürü borç batağında olan vatandaşın kurtuluş reçetesi hazır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın af gibi kredi kartı talimatı gündem oluşturdu. Ziraat bankası Kredi kartı borçlularına hangi bankada borcu olursa olsun kredi verecek. Ziraat Bankası'nın sağlayacağı kredi kartı kredisinin ayrıntıları da belli olmaya başladı.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gün içerisinde TBMM Grup Toplantısında partililere seslenirken yaptığı müjdeli açıklamasında, "Vatandaşımız, hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun Ziraat Bankası'ndan alacağı krediyle borcunu kapatacak. Daha sonra çok uygun şartlarda ister 24 ay ister 60 ay vade ile aylık gelirine uygun bir şekilde bu borcunu ödeyecek" dedi. 

Borçlu vatandaş hangi bankaya kart borcu olursa olsun Ziraat bankası kredi sağlayacak. Bir nevi vatandaşın borcunu yapılandırmak için aracı kurum olacak olan kamu bankası Ziraat Bankası vatandaşın borcunu üstlenmiş olacak. Böylece yeni yıl 2019'da vatandaş daha düşük güncel faiz oranları ile kredi kartı borcunu katlanmadan ödeme imkanı bulacak.

kredi kartı borç yapılandırması,

Müjdeli haberi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması sonrasında vtaandaş hemen araştırmaya başladı. İnternet sitelerine ve haberlerde konuyu öğrenmek isteyen vatandaşş Ziraat bankası internet sitesine de hücum ederken, kullandırılacak kredinin şartlarını öğrenmeye çalıştı. 

Kullanılacak kredi faizleri ne kadar?

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, Ziraat Bankası'ndan kullanılacak olan krediyle borçlar vatandaşlar borçlarını kapatabilecek. Kredi kartı borç yapılandırmasında kullandırılacak olan faiz 24 aya kadar yüzde 1,10, 60 aya kadar yüzde 1,20 olarak açıklanırken, 31 Aralık 2018'e kadar olan kredi kartı ve nakit avans borçları yapılandırma kapsamında değerlendirilerek bu borçlar için kredi kullanılabilecek.

Örnek olarak: 10 bin liralık kredi kartı borcu olan bir vatandaş 24 ay sonra toplamda 11 bin 733 lira ödeyerek borcunu kapatacak. (Aylık 489 lira taksitlerle borcunu kafası rahat bir biçimde ödemeye başlayacak.)

Geçmiş yıllarda benzer uygulamalar vardı

Geçmiş yıllarda yapılandırma adı altında kredi borçları başka bankalarla yapılan kredi pazarlığı ile daha uygun şartlarda yapılandırılarak borçlar başka bankaya taşınıyordu. Benzer uygulama en fazla konut kredilerinde yapılmıştı. Şimdi ise durum biraz daha farklı. Şuan için adı geçen tek kamu bankası Ziraat Bankası. Vatandaş hangi bankaya kredi kartı borcu bulunursa bulunsun adı açıklanan Ziraat Bankası züerinden yapılandırmasını kolaylıkla yapabilecek.