Ziraat GYO halka arzı için resmi onay SPK'dan çıktı! İşte Ziraat GYO hisse fiyatı...

Ziraat Bankası şirketlerinden Ziraat GYO ile alakalı harka arz çalışmaları kapsamında başvuruya SPK'dan yanıt geldi. Peki halka arz olacak Ziraat GYO hisseleri kaç TL olacak?

Ziraat GYO halka arzı için resmi onay SPK'dan çıktı! İşte Ziraat GYO hisse fiyatı...
Editör: Hakan A.
22 Nisan 2021 - 23:24
Türkiye'de kamu bankası destekli önemli projelere hayat veren kurumlarından Ziraat GYO ile alakalı son dakika sıcak gelişme yaşanıyor. SPK'ya  halka arz başvurusu bulunan Ziraat GYO için açıklama geldi. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 22 Nisan 2021 - İstanbul


Türkiye'nin en büyük kamu bankası Ziraat Bankası kuruluşu olan, Ziraat GYO'nun halka arz sürecinde önemli bir adım geride kaldı. SPK, Ziraat GYO başvurusuna olumlu yanıt verdi. Ziraat GYO'nun arzına SPK tarafından onay verilmiş oldu.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) yapılan değerlendirmeler sonucunda Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın halka arz başvurusuna resmen onay verilmiş oldu.


ZİRAAT GYO HALKA ARZ HİSSE FİYATI KAÇ TL OLACAK?

Türkiye'de borsa yatırımcısı tarafından yakından takip edilen Ziraat GYO halka arz süreci kapsamında şirketin hisse fiyatları merak ediliyor. Peki Ziraat GYO hisse fiyatları kaç TL'den halka sunulacak? SPK tarafından her hafta yayımlanmakta olan ve şirket haberlerini, başvuru sonuçlarını içeren haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, Ziraat GYO halka arzı kapsamında 1 TL nominal değerli paylar 1,60 TL'den satışa sunulmaya başlanacak.

Halka arz ile birlikte Ziraat GYO 3.520.215.000 TL olan mevcut sermayesini, 1.173.405.000 TL artırarak 4.693.620.000 TL'ye yükseltecek.

İFM PROJESİ SÜRÜYOR

İstanbul'un en prestijli dev projelerinden biri olan İFM'de önemli bir projesi yer alan Ziraat GYO'nun  yatırımları sürüyor. İstanbul Uluslararası Finans Merkezi' nde yer alacak olan Ziraat Finans Kuleleri projesi son hız devam ediyor. Şirketin ayrıca, İstanbul başta olmak üzere, Ankara, İzmir, Muğla, Kocaeli ve Kahramanmaraş illerinde projeleri yer alıyor.

Ziraat GYO İstanbul'da satılık çok sayıda mülkü bulunuyor. Şehrin önemli bazı projelerinde gayrimenkulü bulunan Ziraat GYO satılık mülklerine şirketin resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum