Reklamı Geç
Ziraat kredi faiz indirimi sonrası vadelere odaklandı! Mega...

Ziraat kredi faiz indirimi sonrası vadelere odaklandı! Mega projelere liderlik yapacak

Türkiye'nin en fazla şube sayısına sahip devlet bankası Ziraat Bankası Genel Müdürü Aydın'dan çok çarpıcı kredi faizleri açıklaması. Ziraat Kanal İstanbul ve Çanakkale 1915 Köprüsü gibi mega projelerin dev finansmanını sağlamada liderlik edecek.

02 Kasım 2016 - 08:21 - Güncelleme: 02 Kasım 2016 - 08:48

Devlet bankaları arasında şüphesiz en büyüklerinden, en eskilerinden biri olan Ziraat Bankası Türkiye'de mega projelere finansman sağlamayı sürdürecek. Devlet eliyle gerçekleştirilen dev projelerin bir çoğuna finansman desteği sunan banka, yeni dönemde elini taşın altına koymaya hazırlanıyor.

Türkiye dev projelerle büyümeye devam ederken, bankalar için feragat dönemi başlıyor. Karların, fazlalarından feragata hazır olduklarını ifade eden Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, "kredi faiz indirimleri devam edecek ama şimdi sırada vade ayaraı var." dedi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 29 Ekim 2016 - İstanbul

Konuya ilişkin son dakika açıklamalarında bulunan Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın konuşmasında, "şu anda içinde bulunulan dönemin bir kriz dönemi olmadığını ancak küresel düşük büyüme etkisiyle daralma yaşandığını vurgulayarak, sektöre 'zaman feragat etme zamanı'" çağrısında bulundu.

Ziraat Bankası da faizlerin aşağı yönlü olması için çalışıyor diyen Aydın, kredi faiz indirimden sonra şimdi ise sıranın vade uzatımına geldi. Türkiye istikrarı ile mega projeleri ile yatırımlarını devam ettirirken bizler bu durumu izleyeceğiz takip edeceğiz. Özellikledev projeler olarak bilinen ve vatandaşı dahi heyecanlandıran, Kanal İstanbul projesi ile Çanakkale 1915 Köprüsü'nün finansmanında bulunmaktan  çok mutlu olacağız. Tüm çalışmalarımızı hızlandırdık. Hatta finansman konusunda mega projelere liderlik yapmak da istiyoruz. Türk bankacılık sektörünün bunları finanse edecek gücünün de olduğunu biliyorum" dedi. Büyük proje kredilerinin ikinci elde de satılabileceğini vurgulayan Aydın, "Bunları ikinci el de satabiliriz. Deutsche Bank gelir, başkası gelir"  ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..