Zorlu Center AVM olayı sonrası yönetim açıklama yaptı

Zorlu Grubu'nun sahibi olduğu Zincirlikuyu'da bulunan Zorlu Center AVM'de yaşanan çökme hadisesi sonrası ilk açıklama yapıldı.

Zorlu Center AVM olayı sonrası yönetim açıklama yaptı
Editor: Hakan A.
08 Ocak 2020 - 17:31 - Güncelleme: 08 Ocak 2020 - 17:35

Zorlu Center'da Meydan katı'nda yaşanan çökme hasidesi sonrasında resmi açıklama geldi.

Emlak Pencerem / AVM Haberleri  - 08 Ocak 2020 - İstanbul


İstanbul Zincirlikuyu'da bulunan Zorlu Center'da Meydan katı'nda yaşanan çatı çökmesi sonucunda yaralılar olduğu kaydedildi. Yaşanan çatı çökmesine ilişkin ilk bilgiler gelmeye başladı, Zorlu Gayrimenkul basın açıklamasında bulundu.

İstnbul'un önemli alışveriş merkezlerinden biri olan Zorlu Center AVM'de bugün meydana gelen çatı çökmesi olayı sonrasında Zorlu Gayrimenkul tarafından bir açıklama yapıldı.

İstanbul'da olumsuz hava koşulları nedeniyle çatılarda meydana gelen hasarlara bir yenisi daha eklendi. Bugün öğleden sonra dev AVM'de bulunan bir cafe çatısı fırtına nedeniyle çöktü. Olay Zincirlikuyu Zorlu Center'da bir cafe'de meydana geldi. Olay esnasında bazı müşterilerin hafif şekilde yaralandıkları gelen bilgiler arasında.

Diğer taraftan Zorlu Center yönetimi açıklamada bulundu.

Açıklamada, "Kamuoyunun Dikkatine,

Zorlu Center’da bugün saat 15.30’da henüz belirlenemeyen bir nedenle Meydan Katı ortak alanın bir bölümünde asma tavan düşmesi meydana gelmiştir.

Ekiplerimizin hızla müdahalesinin ardından ilgili alan tahliye edilmiş, yaralananlarla ilgilenilerek kontrol amaçlı çevre hastanelere götürülmüştür.

Gelişmeler paralelinde kamuoyu ile bilgi paylaşmaya devam edeceğiz." ifadeleirne yer verildi.