Reklamı Geç
Zorunlu kış lastiği takılmaya ne zaman başlanıyor?

Zorunlu kış lastiği takılmaya ne zaman başlanıyor?

Kış şartlarının ülke genelinde başlaması nedeniyle milyonlarca araç sürücüsü için zorunlu kış lastiği uygulaması 1 Aralık tarihi itibariyle başlıyor

13 Kasım 2016 - 16:41

Milyonlarca araç kış lastiği takmak zorunda! Uygulama Aralık ayı ile start alıyor. Zorlu kış günlerinin gelip çattığı şu günlerde yeni ay Aralık ile birlikte araçlara zorunlu kış lastiği uygulamasına geçiliyor.

Türkiye'de başlayan zorlu kış şartları beraberinde bazı önemli zorunlulukları yanında getiriyor. Milyonlarca sürücüyü yaından ilgilendiren haber! Özellik trafiğin yoğun olduğu büyükşehirler başta olmak üzere ülke genelinde zorunlu kış lastiği uygulamasına geçiliyor. Her sene olduğu gibi başlatılan zorunlu kış lastiği uygulaması kapsamında  Aralık ayı itibariyle sürücüler araçlarında zorunlu kış lastiği taktırarak trafiğe çıkmak zorundalar.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, Kış lastiği takma uygulaması,  şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için 1 Aralık Perşembe günü  başlycacağının altı çizildi. Kış lastiğinin zorunlu olması nedeniyle bu şartlara uymayan seyir halindeki araçlara para cezaları kesilecek. 

En ucuz kış lastiği ne kadar?

Aracına kış lastiği takılı olmayanlar lastik başına en uygun fiyatla 109 lira gibi bir rakamla lastiğin bir tanesine para ödeyerek satın alabilecekler. 4 lastiğin en uygun maliyeti ise, 424 liraya sürücülere mal olacak. Bu verilen fiyat internet üzerinde yapılan araştırma ile en uygunu seçilerek okuyucuya sunulmuştur. Marka ve modele göre fiyatlar yükselecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..