Reklamı Geç
Zorunlu trafik sigortası "Tavan fiyatla" yüzde 30...

Zorunlu trafik sigortası "Tavan fiyatla" yüzde 30 ucuzlayacak

Araç sahiplerinin kabusu olan zorunlu trafik sigortasında tavan fiyat uygulaması getiriliyor. Açıklamayı Başbakan Yardımcısı Şimşek duyurdu. Trafik sigortasında tavan fiyat ile birlikte yüzde 30 indirim yapılacak.

20 Mart 2017 - 09:47

Milyonlarca araç sahibi için yüksek trafik sigortalarında indirime gidiliyor. Başbakan Yardımcısı Şimşek tarafından yapılan son dakika açıklamasında, tavan fiyat uygulaması sayesinde yüzde 30 daha ucuz trafik sigortası yapılabilecek.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 20 Mart 2017 - İstanbul

Araç sahibi milyonların adeta kabusu haline gelen, fahiş fiyatlarla sürekli gündeme gelen zorunlu trafik sigortası için yeni formül, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tarafından yapılan açıklama ile duyuruldu.

Trafşk sigortasında tavan fiyat uygulaması için geri sayım başladı. Araç sahiplerini yüksek fiyatlı trafik sigortasıyla zora sokan eski uygulama yerini, Tavan fiyat belirlenmesiyle daha makul oranlarda araç sigortası yapılmasını sağlayacak.

Konuya ilişkin flaş açıklama ise Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tarafından yapıldı. Açıklamada, "Hazine Müsteşarlığınca, sigorta sektörü lehine atılan bütün iyi niyetli adımlara rağmen, zorunlu trafik sigortası primlerinin makul fiyatlara düşmemesinden dolayı tavan fiyat uygulanması kararı alındığı"nın altını çizdi.

 Şimşek açıklamasında, yasal düzenlemelerin ardından primlerin bir miktar düştüğünü ancak yeterli olmadığını vurgularken, "Vatandaşlardan çok sayıda şikayet aldık. Yapılan incelemeler sonrasında ise, sigorta şirketlerinin riski yüksek sigortalıları portföylerine katmak istemediklerini, bu nedenle de yüksek riskli olarak görülen sigortalılardan yüksek primler talep edilerek sigorta yapmaktan kaçındıklarını tespit ettik.  Hayata geçirilecek bu yeni uygulama sayesinde otomobiller için zorunlu trafik sigorta primlerinde ortalama yüzde 30'luk indirim sağlanacağı, trafiğe yeni çıkacak otomobillerde ise mevcut primlere göre ortalama indirimin yüzde 40'ı bulacağını" belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..