1.000 TL nakdi destek ödemeleri ne zaman başlıyor?

Koronavirüs kapsamında alınan ekonomik destek paketi içerisinde yer alan 2 Milyar liralık yardım paketi açıldı. Bakan Selçuk, 'Sosyal yardım alan ihtiyaç sahipleri için 1.000 TL nakdi yardım başlıyor' dedi. Peki nakit para yardımları ne zaman başlıyor?

1.000 TL nakdi destek ödemeleri ne zaman başlıyor?
Editör: Hakan A.
21 Mart 2020 - 13:15 - Güncelleme: 21 Mart 2020 - 13:19
Türkiye koronavirüs mücadelesi kapsamında vatandaşın ihtiyaçlarına yönelik alınan tedbirleri arttırmaya devam ediyor. Her yeni gün farklı bir tedbir ile koronavirüs salgını ile mücadele edilirken, ülke genelinde vaka sayılarında artışlarda sürüyor. Diğer taraftan vatandaş evinde vakit geçirmeye devam ediyor. Hükümet ise sosyal yardım paketini açtı ve 2 milyon haneye 1000 TL nakdi destek vermek için düğmeye bastı. Peki bu ödemeler ne zaman verilmeye başlanacak?

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 21 Mart 2020 - İstanbul


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımlar için ilave 2 milyar liralık kaynak aktarımına ilişkin detayları anlattı.

Bakan Selçuk, "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında; halihazırda Bakanlığımızın düzenli sosyal yardımlarından faydalanan ihtiyaç sahibi 2 milyon hanenin tamamı 1000'er lira nakdi destekten yararlanacaktır." bilgisini verdi.

Söz konusu destekten yararlanmak için vatandaşların herhangi bir yere başvuru yapmasına gerek olmadığının altını çizen Bakan Selçuk, 1.000 TL nakdi destek ödemelerinin bu ayın sonunda (Mart 2020 sonu) başlayacağını ifade etti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum