15 Milyon emekli ve memurun 2017 Temmuz zamları netleşti

15 Milyon emekli ve memurun 2017 Temmuz zamları netleşti

Enflasyon hesaplamaları sonrasında emekli ve memurun beklediği zam farkı açıklandı. İşte Temmuz 2017 itibarıyla 15 milyon emekli ve memurun alacağı zamlı maaşlar...

07 Temmuz 2017 - 08:42

Son açıklanana enflasyon rakamları sonrasında milyonlarca emekli ve memurun beklediği zam haberi nihayet geldi. Emeklinin ve memurun temmuz ayı itibariyle zamlı maaşları netleşirken, alacakları yüzde farkı belli olmuş oldu. İşte son dakika heberin detayları...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 7 Temmuz 2017 - İstanbul

Her ay açıklanan enflasyon sonrasında emeklşinin ve memurun gözü alacağı enflasyon farkına çevrilirken, bu ay Temmuz ayı itibarıyla milyonlarca emekli ve memur zamlı maaşları ne kadar olacak sorusu sorulmaya devam ediyor. emurlar yılın ikinci yarısında alacakları maaşların zamlı oranları Temmuz ayına ilişkin enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla hesaplandı.

Milyonlarca memura sevindirici haber!

Takvim gazetesi'nde yer alan haberin ayrıntılarına göre, sayıları yaklaşık 15 Milyonu bulan emekli ve memurun 2017 Temmuz ayına ait zam oranları belirlendi. Yeni dönemle beraber 6 aylık enflasyon oranı yüzde 5.89 olarak açıklanması sonrasında maaşlara gelecek zam miktarı da netleşmiş oldu.

2017 yılı Temmuz ayında memur ve emeklileri enflasyon farkı ile yüzde 6.92, SSK ve Bağ- Kur emeklileri ise yüzde 5.89 oranlarında zam alacakları kaydedildi. Yapılan hesaplamalar sonrasında senelik zam oranları ise memur ve memur emeklileri için yüzde 10.1, SSK ve Bağ-Kur emeklileri için ise yüzde 10.9 olacağı kaydedildi. SSK ve Bağ-Kur emeklileri Ocak ayında yüzde 4.73 enflasyon zammı almışlardı. Memur ve memur emeklileri ise Ocak 2017'de toplu sözleşme gereği yüzde 3 oranında zam almışlardı. Bu ay SSK ve Bağ-Kur'luların maaşına yüzde 5.89, memur ve memur emeklilerinin aylıklarına ise yüzde 6.92 oranında zam yansıtılacak. Ocak ve Temmuz zamları ile memur ve emeklilerin yıllık zamları da yüzde 10'un üzerinde gerçekleşmiş oluyor. Kümülatif olarak bakıldığında SSK ve Bağ-Kur emeklileri 2017 yılında yüzde 10.9 oranında, memur ve memur emeklileri ise yüzde 10.1 oranında zam almış olacaklar. Bundan sonraki zam dönemi ise Ocak 2018'de olacak..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..