185 yıllık tarihi bina küle döndü

Bursa İnegöl'de bulunan tarihi binada meydana gelen büyük yangın sonrası binadaki iş yerleri ve bina küle döndüğü, itfaiye ekiplerinin yangının çıkış nedenini araştırmaya başladıkları bildirildi.

185 yıllık tarihi bina küle döndü
Editör: Hakan A.
10 Ocak 2017 - 09:55

Bursa İnegöl'de büyük yangında 185 yıllık tarihi inalar adeta küle döndü. 

Bursa iline bağlı İnegöl ilçesinde bulunan tarihi İshakpaşa Külliyesi'nin hemen karşısında, üst ve alt katlarında 4 işyeri olan tam 185 yıllık tarihi binada gece saatlerinde çıkan yangında küle döndüğü kaydedildi. Gece saatlerinde ahşap binadan yükselen alevler geceyi aydınlattı.

Çıkan yangına ilişkin son dakika edinilen bilgiye göre, Bursa İnegöl’deki bulunan tarihi mekanlardan biri olan İshakpaşa Cami ve Külliyesi ile 2013 yılında yaşanan büyük yangında alevlere teslim olan tarihi Cafer Paşa Han’ın karşısındaki, İshakpaşa sokak üzerindeki 185 yıllık geçmişe sahip ahşap binanın ikinci katındaki kafede gece 04.00 sıralarında yangın çıktığı bildirildi. Binanın tamamının ahşap olması alevlerin biranda büyümesine ve alt katlardaki diğer iş yerlerine de sıçramasıyla alevler iyice büyüdü. Bölgedeki tüm itfaiye araçları ile yangın bölgesine gelen Bursa Büyükşehir İtfaiyesi İnegöl Grup Amirliği ekipleri yangına dört bir yandan müdahale etti. Tarihi binada yaşanan büyük yangında işyerleri ve bina tamamen yanarak küle dönerken, yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışmaların devam ettiği gelen son dakika haberleri arasında.

Kaynak : Milliyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum