2017 TOKİ fırsatları kaçmaz! Ev, konut, işyeri TOKİ fırsatı

2017 TOKİ fırsatları kaçmaz! Ev, konut, işyeri TOKİ fırsatı

Yatırım yapmak isteyenlere özel 15 Ağustos’ta 79 bin liraya konut, 35 bin liraya iş yeri yatırımı için acele edin. Yüzde 20 TOKİ indirim kampanyası fırsatını kaçırmayın. İşte 2017 TOKİ fırsatları...

08 Ağustos 2017 - 09:16

TOKİ ülke genelinde üstlendiği sosyal konut üretiminde tam gaz ilerlerken, elinde bulunan uygun fiyatlı konut ve iş yerleri için satışlara devam ediyor. Özel açık artırma ve ihalelerle satışları gerçekleştirilen TOKİ taşınmazları için fırsat ayı Ağustos ayı oldu. Bayram'a özel yatırım fırsatları TOKİ'den...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 8 Ağustos 2017 - İstanbul

Başbakanlık toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Bayram öncesinde Ağustos ayına özel bir kampanya ile yatırım yapmak, ev sahibi olmak isteyenlere çok sayıda ildeki gayrimenkulllerin satışı için düzenlenecek açık artırma ile fırsatlar sunuyor. Cazip fiyatlar ve uygun ödeme koşulları ile TOKİ projelerinde gerek yatırım, gerek ev sahibi omanın önü açılıyor. Diğer tarftan daha önce TOKİ 'den ev sahibi alanlara alternatif peşin ödeme ve indirim fırsatları sunuluyor.

TOKİ'nin mülkiyetinde bulunan ve Adıyaman, Aksaray, Bolu, Diyarbakır, Erzincan, Giresun, Hatay, İstanbul, İzmir, Karaman, Kocaeli, Rize, Sakarya, Sivas,  Yozgat ve Zonguldak’ta bulunan toplamda 142 iş yeri; yüzde 25 peşin, 120 ay vade seçenekleriyle satılacak. Açıkartırma usulü yapılacak ihaleye dileyen herkes katılarak yatırım ayrıcalıklarından faydalanabilecek.

Konut sahibi olmak isteyenlere ise başta Adana ili olmak üzere Afyon, Çorum, Gaziantep, Kayseri, Kırıkkale, Malatya, Sivas ve Trabzon’da alıcıya sunulan konutlar ise %12’den başlayan peşinatlar ve 180 aya varan vadele olanaklarıyla uygun fiyat ve vadelerde ev satışı yapılacak.

Uşak’ta mevcut toplam 397 adet dükkan 24 Ağustos 2017 Perşembe günü saat 10:00’da Ramada Hotel-Uşak’ta satılacak. Muhammen bedeli 77 bin liradan başlayan dükkanlar %25 peşin, 120 ay vade ile açık artırma fırsatıyla alıcısına sunulacak.

Rize ve Karaman illerinde bulunan iki Alışveriş merkezi (AVM) ise, %25 peşin 120 ay taksitle satışa sunulacak. Rize Merkez Hamamderesi’nde 759 konutun bulunduğu kentsel dönüşüm alanında, 23 bölümden oluşan ve 4.800 m2 kapalı alanı bulunan AVM 14.815.000 TL muhammen bedelle; Karaman Doğukışla Vadisi 1. Etap’ta 416 konutun bulunduğu kentsel dönüşüm alanında 33 bağımsız bölümlü ve 4.688 m2 kapalı alana sahip AVM ise toplamda 8.366.000 TL muhammen bedellerle yatırımcısının beğenisine sunulacak. Satışların tamamına internet üzerinden yapılan başvurlarla açık artırmalara katılım yapılabilecek.

Yüzde 20 TOKİ indirimi başlıyor!

TOKİ’nin 2017 indirim kampanyası 21 Ağustos-29 Eylül tarihleri arasında ev sahiplerinin önüne sunulacak. Kampanyaı indirimler peşin ödemeler için geçerli olacak.

Yüzde 20 indirim kampanyasına ilişkin TOKİ Başkanı Turan, yaptığı açıklamada, “Yüzde yirmi indirim kampanyasından satışları 2015 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş, geri ödeme taksiti 2015 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak. Kampanyamızdan, satışları 2015 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2015 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dahil edilmemiştir.” dedi.

TOKİ ile alakalı güncel haberleri Emlak Pencerem üzerinden günlük takip edebilirsiniz. Diğer TOKİ kampanya ve fırsatları için lütfen www.toki.gov.tr internet sitesinden ilgili numaralardan bilgi alınız. 

Yüzde 20 TOKİ indirimi başlıyor!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..