2019'un ilk arsa satış ihalesi TOKİ'den

TOKİ yeni yıl 2019'un ilk arsa satış ihalesiyle elindeki arsaları satışa çıkartıyor. İşte TOKİ ihalesi ile 2019'da satışa sunulan arsalar ve ayrıntıları.

2019'un ilk arsa satış ihalesi TOKİ'den
Editör: Hakan A.
11 Ocak 2019 - 12:45

Türkiye genelinde dar ve orta gelir grubuna yönelik konut üreten Toplu Konut idaresi (TOKİ) 2018 yılında olduğu üzere elinde bulunan arsaların satışlarını sürdürüyor. İdare bu çerçevede yılın ilk arsa satış ihalesi için geri sayıma başladı. Peki TOKİ arsa satış ihalesi ne zaman yapılacak, hangi illerde arsaları satışa çıkartacak? İşte ayrıntılarıyla TOKİ arsa satış ihalesi detayları...

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi / TOKİ Haberleri - 11 Ocak 2019 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yurt genelinde hayata geçirdiği binlerce konutluk projelere yenilerini eklemeye devam ederken, diğer taraftan bu projelere kaynak olması adına arsa satışları gerçekleştiriyor. İdare bu çerçevede pek çok ilde mülkiyetinde bulunan arsaları yatırımcısının beğenisine sunuyor. TOKİ Türkiye'nin toplam 29 ilinde bulunan 161 arsa için açık artırma yöntemiyle 29 Ocak tarihinde ihalede yatırımcısına satmaya hazırlanıyor. 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ),  Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Hatay, İstanbul, İzmir, Karaman, Kırşehir, Kocaeli, Mardin, Mersin, Muğla, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van, Yalova ve Yozgat illerinde toplam 1.593.654 m2 büyüklüğünde 161 adet arsayı satışa sundu. Ayrıca Şanlıurfa Eyyübiye’de yaklaşık 9.500 m² imarsız arsa 5 yıl süre ile kiralanacak.Muhammen bedeli yaklaşık 962 milyon TL olan arsalar “Açık Artırma” yöntemi ile satılacak.

Arsaların nitelikleri şöyle; konut, gelişme konut, villa konut, ticaret, turizm tesis, rekreasyon alanı, özel eğitim, özel sağlık, rehabilitasyon merkezi, konut dışı kentsel çalışma, çok işlevli merkez, sosyal ve kültürel tesis, akaryakıt istasyonu, tarım imarlı ve imarsız arsalar.

Müzayede 29 Ocak 2019 tarihinde (Salı günü), saat 13:30’da TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek. Ayrıca internetten (www.emlakyonetim.com.tr) canlı yayın yapılacak.

TOKİ tarafıdnan satışa sunulan arsalardan bazılarının özellikleri:


İSTANBUL'da satışa çıkarılan arsalar; Başakşehir Kayabaşı’nda özel sağlık, özel eğitim, İkitelli’de, Çatalca Muratbey’de, Eyüpsultan Göktürk’te, Arnavutköy Taşoluk’ta ve Sultanbeyli Battalgazi’de konut niteliğinde imarlı arsalar.

ANKARA'da satışa çıkarılan arsalar; Gölbaşı Kızılcaşar’da villa konut, Etimesgut Yapracık’ta konut,  Çankaya Çayyolu’nda gelişme konut alanı, Mamak’ta ticaret, akaryakıt istasyonu, Sincan Temelli’de konut, Beypazarı’nda konut niteliğinde imarlı arsalar.

İZMİR'de satışa çıkarılan arsalar; Çiğli’de, Foça’da, Menderes’te konut, Urla’da çok işlevli merkez alanı niteliğinde imarlı arsalar.

ANTALYA'da satışa çıkarılan arsalar; Kemer Çamyuva’da konut, Konyaaltı Arapsuyu’nda toplu konut alanı niteliğinde imarlı arsalar.


BALIKESİR'de satışa çıkarılan arsalar; Ayvalık Küçükköy’de konut alanı niteliğinde imarlı arsalar.

DİYARBAKIR'da satışa çıkarılan arsalar; Yenişehir Üçkuyu’da konut alanı niteliğinde imarlı arsalar.

ELAZIĞ'da satışa çıkarılan arsalar; Merkezde konut ve ticaret alanı niteliğinde imarlı arsalar,

KOCAELİ'de satışa çıkarılan arsalar; Dilovası’nda konut, gelişme konut diğer tarım niteliğinde imarlı ve imarsız arsalar.

MERSİN'de satışa çıkarılan arsalar; Erdemli’de turizm tesis, Mezitli’de konut niteliğinde imarlı arsalar.

MUĞLA'da satışa çıkarılan arsalar; Bodrum ve Datça’da konut niteliğinde imarlı arsalar.
 
TOKİ tarafıdnan satışa sunulan tü arsalara ilişkin gerekli bilgilerin detaylarına www.toki.gov.tr ve www.emlakyonetim.com.tr internet adreslerinden ve 444 86 54 numaralı telefondan yatırımcılar erişebilirler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum