2020 emlak vergisi ödemesi 1 Mart'ta başlıyor

Bu yıl emlak vergisi ödeyecek milyonları yakından ilgilendiren haber! 2020 yılı için beyan edilen emlak vergisi ödemesi 1 Mart tarihi itibariyle başlıyor. Emlak vergisi ödemeyenlere ceza var...

2020 emlak vergisi ödemesi 1 Mart'ta başlıyor
Editor: Hakan A.
29 Şubat 2020 - 14:04

Mülk sahipleri için 2020 Mart ayı emlak vergisi ödemeleri başlıyor. Milyonlarca emlak ve gayrimenkul sahipleri için emlak vergisi ödemesi için geri sayım başladı. Emlak vergisinin 2020 yılı ilk taksit ödemesi 1 mart tarihinde başlayacak. Ödemeyenelere ceza var!

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 29 Şubat 2020 - İstanbul


Türkiye genelinde kayıtlı evi ve işyeri olanlar, bu mülklerden kira geliri elde edenler için emlak vergisi ödemelerinde geri sayıma başlandı. 1 Mart 2020 tarihinde başlayacak emlak vergisi ödemeleri beyane dilen tutarlar üzerinden ödenecek. GİB ve e-devlet üzerinden emlak vergisi ödemesi yapılabilecek.

Milyonlarca ev ve iş yeri sahibi için emlak vergisi 1. taksit ödemesi için zaman geldi. Ödenecek emlak vergisinin 2020 yılı ilk taksit ödemesi 1 mart tarihi itibariyle başlanacak. Emlak Vergi ödeme dönemi 1 Haziran tarihine kadar devam edecek. 

Emlak Vergisi Zammı 1 Ocak itibariyle gelmişti

2020 emlak vergisi ödeyecekler için yeni yıl zammı yılbaşında gelmişti. Bina, arsa ve arazi gibi emlak vergisi 2020 zam oranları belirlenmişti. Bakanlık tarafından 2019 yılı için yeniden değerleme oranı %22,58 (yirmiiki virgül ellisekiz) olarak tespit edilmişti. Örnekleriyle 2020  yılı için geçerli emlak vergisi zamlı tarifelerini buradan görebilirsiniz.

Gecikmeye girenler dikkat!

Emlak vergisi ödemelerinde ilk taksitler 1 mart tarihinde başlayacak. Ödemeler, Haziran ayı başına kadar sürecek. Bu tarihe kadar emlak vergisi ödemeyenler, gecikenler için cezalar kesilecek. Vergi dönemini geçiren mükellefler her ay için yüzde 2 oranında gecikme zammı ödeyecek.
 
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.