2020 Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Konferansı yapıldı

Ankara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen 2020 Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Konferansı tamamlandı.

2020 Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Konferansı yapıldı
Editör: Hakan A.
03 Şubat 2020 - 18:50

Ankara Üniversitesi, Uluslararası Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Konferansı 2020 gerçekleştirildi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 3 Şubat 2020 - İstanbul


Ankara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü tarafından 30 Ocak-2 Şubat 2020 tarihlerinde Uluslararası Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Konferansının ikincisi düzenlendi.

Konferansa T.C. Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Şükrü Karatepe, Türkiye Büyük Millet Meclisi Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkan Vekili Metin Yavuz, Ankara Büyükşehir Belediyesi Önceki Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Altındağ Belediyesi Önceki Başkanı Dr. Veysel Tiryaki, Tapu Kadastro Genel Müdürü M. Zeki Adlı, BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Âlim Işık, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. H. Mustafa Palancıoğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Kalecik Belediye Başkanı Dr. Duhan Kalkan, T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürü Murat Zaman, Türkiye Emlak Katılım Bankası Genel Müdürü Cengiz Sinanoğlu, T.C. Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürü Adnan Yankın, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekânsal Planlama Genel Müdürü Hacı Abdullah Uçan, Keçiören Belediyesi Meclis Üyesi Cemal Baş, Ziraat GYO Genel Müdürü Peyami Ömer Özdilek, Ziraat Katılım Genel Müdür Yardımcısı Osman Karakütük, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdür Yardımcısı Seçil Yıldız ile birlikte İngiltere, İtalya, İsviçre, Danimarka, Hollanda, Nijerya, Senegal, Japonya, Almanya ve İspanya’daki üniversitelerden birçok akademisyen ve gayrimenkul sektörünün üst düzey yönetici, çalışan ve öğrencileri katılım gösterdi.Konferansta öne çıkan başlıklar; kentsel gelişme,  kentsel dönüşüm ve uygulamaları, kentsel koruma, alan koruma politikaları ve uygulamaları, konut ekonomisi ve politikaları, imar ve inşaat hukuku, arazi yönetimi, imar ve toplulaştırma uygulamaları, gayrimenkul geliştirme süreçleri ve başarılı geliştirme örnekleri, gayrimenkul geliştirmede risk yönetimi, gayrimenkul ve inşaat sektörlerinde kayıt dışılık, gayrimenkullerin vergilendirilme politikaları, gayrimenkul, varlık ve şirket değerleme, gayrimenkul yatırımları ve finansmanı, gayrimenkul yatırım fonları, kira sertifikası ve gayrimenkul sertifikaları, İslami finans ve gayrimenkul sektörü, gayrimenkul sektöründe kurumsallaşma: GYO, fon, kurumsal şirketler, varlık ve gayrimenkul yönetim şirketleri, ticari gayrimenkul projeleri ve yönetimleri, sürdürülebilir gayrimenkuller, sürdürülebilir yapılı çevre, yeşil bina sertifikaları, kurumsal sosyal sorumluluk, kurumsal gayrimenkul ve özel projeler, kamulaştırma, kırsal gelişme ve kırsal dönüşüm politikaları, sanayi bölgeleri ve kentlerdeki sanayi sitelerinin dönüşümü, gayrimenkul sektörüne yönelik kamu politikaları, Türkiye’de gayrimenkul eğitim öğretimi ve araştırma politikaları ile ilgili konular tartışıldı.

Üç gün süren konferansın kapanış konuşmasında Fakülte Dekanı Prof. Dr. Harun Tanrıvermiş, Ankara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü tarafından geleneksel hale getirilen Uluslararası Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Konferansının üçüncüsünün Cumhuriyetimizin 100. yılında gerçekleştirileceğini ifade etti.

 
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.


YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum