2020 Havalimanı otopark ücretleri en düşük ne kadar?

İstanbul Havalimanı başta olmak üzere Türkiye genelinde havalimanı otopark ücretlerine 2020 ayarı! Havalimanı otopark ücretleri ne kadar oldu?

2020 Havalimanı otopark ücretleri en düşük ne kadar?
Editör: Hakan A.
11 Aralık 2019 - 12:56
Cep yakan havalimanı otopark ücretleri 2020'de vatandaşı üzecek! Yeni yıl 2020 ile birlikte Türkiye genelinde faal olan otopark ücretleri zamlı tarifesi yayımlandı. Peki Türkiye'de en ucuz havalimanı otopark ücreti ne kadar?

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 11 Aralık 2019 - İstanbul


Her yıl milyonlarca araca ev sahipliği yapan havalimanı otoparkları adeta para basıyor. 2020 yılında yapılan son düzenleme ile birlikte Türkiye'nin havalimanlarında uygulanacak olan otopark ücretleri belirlendi.

Yapılan düzenleme ile birlikte Yeni tarifeler Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından ihale edilen Kamu Özel İşbirliği (KÖİ) Projeleri kapsamında Havalimanı-Terminal İşletmecileri tarafından işletilen tüm havalimanlarındaki otoparklarda 2020 ile birlikte uygulanmaya konulacak.


En çok merak edilen ise İstanbul'un iki dev havalimanında otopark ücretlerinin ne kadar olacağı? Vatandaş halihazırda İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda araçlarını havalimanı otoparkı yerine yakın yerlerde bulunan, daha uygun olan otoparklarda park ederek uçuşlarını gerçekleştiriyor.

En dikkat çekeni ise vatandaş otopark ücreti ödememek için, köprü altlarında, havaalanına yakın yerlerde bekleyerek misafirlerini alıp işini görmesi oluyor. Bunun nedeni ise otopark ücreti ödememek.

İstanbul Havalimanı'nda en uygun otopark ücreti ne kadar oldu?

Dünyaca ünlü yeni havalimanı olan İstanbul Havalimanı’nda otomobillerin bir saat için kapalı otopark ücreti 21 liradan 23 liraya çıkarken, açık otopark ücreti ise 16 liradan 18 liraya yükselmiş oldu. Kapalı otoparkın otomobiller için bir günlük ücreti 69 TL olurarak 2020 yılından itibaren ücret alınmaya başlanacak olan İstanbul Havalimanı'nda, açık otoparkın ise 49 TL ücret tahsil edilecek.

Aylık park için İstanbul Havalimanı otoparkında ödenecek ücret ise 488 TL olarak açıklandı.

2020 yılı Ocak ayı itibariyle Ankara Esenboğa Havalimanı’ndaki otopark ücretleri bir saat için 17 TL iken, aylık abonmanlık ücreti 383 TL olarak belirlendi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum