50’den fazla yapı denetim firmasına yetki...

50'den fazla yapı denetim firmasına yetki iptali

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı alınan kararla Türkiye'nin çeşitli illerinde iş yapan 50'den fazla yapı denetim firmasının yetki belgesini iptal etti.

50'den fazla yapı denetim firmasına yetki iptali
Editor: Hakan A.
04 Aralık 2018 - 06:46 - Güncelleme: 05 Aralık 2018 - 10:29

Türkiye'nin çeşitli illerinde çalışmalar yürüten yaklaşık 50'nin üzerinde yapı denetim şirketine ceza yağdı. Bakanlık yapılan incelemeler ve devam eden mahkeme süreçleri sonucunda çok sayıda firmaya ilişkin kararları açıkladı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 4 Aralık 2018 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan denetimler ile birlikte onlarca yapı denetim firması ile alakalı süren mahkeme süreçleri sonrasında kararlar çıktı. 

Türkiye genelinde faaliyette bulunan 50'nin üzerinde yapı denetim şirketinin yeni iş alımları, personel alımları dahil olmak üzere yetki belgeleri iptal edildiği bildirildi.  Bakanlık son aylarda yüzlerce yapı denetim firması hakkında ceza kesmeye ve yaptırım uygulamaya devam ediyor. Bu kapsamda ülkenin çeşitli illerinde iş yapan yapı denetim firmaları ile alakalı yaptırım ve cezalar kesiliyor. Yapılan son denetimlerle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ceza ve yaptırıma uğrayan şirketlere ilişkin yeni bir liste daha yayımlandı.

Resmi Gazete'nin 4 Aralık tarihli sayısında yer alan bakanlık kararına ilişkin ayrıntılar için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum