6 ay ertelemeli destek kredisinde haklı isyan ile gelen müjdeli haber! Sonuç alamayanlar DİKKAT!!

Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank üzerinden ihtiyaç destek kredisi başvurusu yaparak bekleyenler dikkat! 6 ay ertelemeli Temel ihtiyaç destek kredisi ile sonuç alamayanlar için ikinci fırsat ve diğer ayrıntılar.

6 ay ertelemeli destek kredisinde haklı isyan ile gelen müjdeli haber! Sonuç alamayanlar DİKKAT!!
Editor: Hakan A.
04 Mayıs 2020 - 09:24 - Güncelleme: 14 Mayıs 2020 - 23:44

6 ay ertelemeli kredi destek paketleri konuşulmaya devam ediyor. 5 Milyona yakın vatandaşın başvuıru yaptığı ve yüzde 80 üzerinde ise kredi kullandırma söz konusu. Milyonların başvuru yaptığı, pek çok vatandaşın halen cevap alamadığı kredi başvuru sonuçları neden gelmiyor? Bu hafta kredi başvuru yanıtları gelir mi?

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 4 Mayıs 2020 - İstanbul


Koronavirüs nedeniyle işinden olan, iş yerini kapatan vatandaşa en büyük destek paketi olan bireysel temel ihtiyaç destek kredisi için süreç işlemeye devam ediyor. Milyonlarca vatandaşın başvuru yaptığı, kiminin hızla kredi kullandığı, kiminin ise halen kredi başvuru yanıtını beklemeye devam ettiği bildirildi. Pek çok vatandaş ise istediği kredi rakamını alamamaktan şikayetçi.

EmlakPencerem.com Genel Yayın Yöetmeni Hatice Kolçak, yüzde 80'i devlet destekli temel ihtiyaç destek kredisi ile alakalı son gelişmeleri anlattığı videosunda önemli gelişmelerden bahsetti.

VATANDAŞ İSYANINI #DEVLETİMSESVER ETİKETİ İLE TWİTTER ÜZERİNDEN DUYURUYOR!

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan en son verilere göre Türkiye genelinde temel ihtiyaç destek kredisi paketine 3 kamu bankası üzerinden Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden rekor başvuru ve kredi kullandırma işlemi gerçekleştirildi. 
 

Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank, Bireysel Temel İhtiyaç Desteği Kredisi kapsamında bugüne kadar 4,5 milyondan fazla vatandaşa toplam 27 milyar lira tutarında kredi tahsisi gerçekleştirdi.

Kamu bankalarından yapılan ortak açıklamada, Ekonomik İstikrar Kalkanı hamlesiyle birlikte hayata geçirilen Bireysel Temel İhtiyaç Desteği Kredisi kapsamında bugüne kadar 4,5 milyondan fazla vatandaşa toplam 27 milyar lira tutarında kredi tahsisi yapıldığı bildirildi.

Bireysel Temel İhtiyaç Desteği Kredisi başvurusunda bulunan vatandaşların yüzde 86'sına kredi kullandırıldığı ve kişi başına kullandırım ortalamasının 6 bin lira tutarında olduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

'Diğer taraftan kredi başvurusunda bulunanlardan; hanehalkı geliri 5 bin lira üstünde olanların, eşlerden yalnızca birine krediye başvurma hakkı verilmesinden ötürü çift olarak başvuranlardan birisinin, Kredi Yurtlar Kurumu'ndan halen burs alan öğrencilerin, Ekonomik İstikrar kalkanı kapsamında yardım ve desteklerden istifade etmiş olanların, kredi talepleri olumlu sonuçlandırılamamış ve bu kapsamdaki vatandaşlarımıza başvuru yapılan banka tarafından SMS ile bilgi verilmiştir. Bu süreçte aynı amaçla birden çok kamu bankasına başvuruda bulunmuş olan vatandaşlarımızın kredi başvurusu, bir bankamızca sonuçlandırılmış olup vatandaşlarımız değerlendiren banka tarafından SMS ile bilgilendirilmiştir. Tüm bunlarla birlikte açık takip borcu, protestolu çek ve senet borcu bulunan vatandaşlarımızın bireysel ihtiyaç desteği kredisi taleplerinin karşılanması, hukuki kısıtlar ve diğer düzenlemeler nedeniyle mümkün olmamakla birlikte yapılmış olan başvuruların bir kısmıyla ilgili çözüm imkanları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.' ifadelerine yer verildi.


 

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.