910 yıl hapis istenen Bulut İnşaat`ın patronu Temel Bulut böyle yakalandı (1)

Binlerce mağduru bulunan Temel Bulut artık hapiste... Esenyurt bölgesinde çok sayıda mağdurun ortaya çıkmasına neden olan inşaat firmalarından biri olan Bulut İnşaat `ın sahibi `Temel Bulut` bir çay bahçesinde çayını yudumlarken yakalandı. Temel Bulut hakkında 910 yıl hapis istenmekte...

910 yıl hapis istenen Bulut İnşaat`ın patronu Temel Bulut böyle yakalandı (1)
Editör: Hakan A.
30 Ocak 2018 - 07:50 - Güncelleme: 30 Ocak 2018 - 07:55

Bir dönem Bulut İnşaat firması adı altında çok sayıda konut satan, yaptığı konutları teslim etmeyen ve geride çok sayıda mağdur bırakan şirketin sahibi yakalandı. Özellikle Esenyurt bölgesinde yüzlerce mağduru geride bırakan evleri teslim edemeyen ve paraları yiyen Bulut İnşaat'ın patronu bu kez cezaevine yollandı. Bulut İnşaat’ın sahibi Temel Bulut, üç gün önce İstanbul’da bir çay bahçesinde yakalanarak tutuklandığı öğrenildi. Mahkeme, yüzlerce mağdurun olduğu davada güvenlik gerekçesiyle Bulut’un savunmasını gelecek celse Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) yöntemiyle alınacağı gelen son dakika haberleri arasında.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 30 Ocak 2018 - İstanbul

İstanbul Avrupa yakası Esenyurt bölgesinde daha önce yüzlerce mağdurun parasıyla lüks hayat yaşayanların pek çoğu şimdi tutuklu ve cezaevinde aldıkları veya alacakları cezaları çekiyor. Diğer taraftan mahkemeleri devam eden firma patronları dışında bir de kaçak olan patronlar bulunuyordu. İşte o patronlardan biri ise Bulut İnşaat'ın patronu Temel Bulut'da yakayı ele verdi. BUlut, geçtiğimiz günlerde bir çay bahçesinde yakalanarak cezaevine konuldu.

Bulut İnşaat sahiplerinin Bakırköy 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde de 130 mağdurun şikâyetçi olduğu bir dosyası var.  Temel Bulut, bugün hakim karşısına çıkarak tutuklanması kararlaştırılarak cezaevine yollandı.

Yaptığı evleri teslim edemeyen, bazılarında ise arsalarının dahi olmadığı iddia edilen yaklaşık 8 bine yakın mağduru olduğu belirtilen Bulut İnşaat mağdurları ise mahkemeye katılanlardan pek çoğu Temel Bulut'u görmesiyle bir anda sinirklerine hakim olamayarak sert dille Bulut'a bağırmaya başladıkları bildirildi. Söz konusu hadise sonrası bir sonraki duruşmada ise ifadelerin cezaevinde online sistemle alınması kararlaştırıldı.

Bulut İnşaat’ın projelerinden ev alan kişilerden 130’u Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Savcılık soruşturma sonunda hazırladığı fezlekeyi Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi. Başsavcılık hazırladığı iddianamede, Temel Bulut, oğulları Özkan Oral Bulut ve Volkan Vural Bulut, gelini Ecem Bulut, yeğeni Alper Fatih Bulut ile Mine Turgut’un “Tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı” suçundan yargılanmaları için dava açtı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum