Acarkent ve Beykoz Konakları davasında flaş karar!

Ünlü isimlerin oturduğu site hakkında mahkemeden karar çıktı! Türkiye'nin en lüks, en pahalı sitelerinden olan Acarkent ve Beykoz Konakları ile alakalı mahkeme son noktayı koydu.

Acarkent ve Beykoz Konakları davasında flaş karar!
Editör: Hakan A.
23 Temmuz 2020 - 17:42
Türkiye'nin ünlü isimlerinin oturduğu Acarkent ve Beykoz Konakları hakkında son dakika gelişmesi yaşanıyor. Ünlüleri sevindiren haber ise Mahkeme kararıyla geldi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 23 Temmuz 2020 - İstanbul


Yıllardır gündemden düşmeyen, son olarak Orman Genel Müdür Müdürlüğü tarafından açılan Tapu iptali davası kapsamında önemli bir karar çıktı. Mahkeme yapılan itirazı reddetti.

Türkiye'nin en ünlü isimlerinin yıllardır oturduğu iki önemli site için açılan dava sonuca bağlandı. Orman Genel Müdürlüğü tarafından açılan davada hem tapu iptalini, hem de orman arazisi üzerine kurulan binaların yıkılması yönünde bulunulan talepte son yaşandı.


Orman Genel Müdürlüğü aynı gerekçelerle Beykoz Konakları hakkında da Orman Genel Müdürlüğü dava açtı. İki ayrı mahkemede görülen davalarda, mahkeme davanın reddine karar vermişti. Temyiz incelemesini yapan Yargıtay 20. Hukuk Dairesi, Orman Genel Müdürlüğü’nü haklı buldu ve Bozma kararı alması sonrasında yeni bir süreç yaşandı. u kez İmar Barış devreye girdi ve villa sakinleri de bu barıştan faydalandı.

Bozma kararını yeniden görüşen Mahkeme, Beykoz Konakları’nda ve Acarkent’de yaşayanların imar barışından yararlandıklarına dair belgeyi de dikkate alarak kararını verdi.

Mahkeme, Beykoz Konakları ve Acarkent’de orman arazisinin yüzde 6’sından daha fazlasına yapı yapılmasına dair yapılan itirazın reddine karar verdiği gelen haberler arasında.

YORUMLAR

  • 0 Yorum