Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri için 202 sözleşmeli personel işe alacak

Adalet Bakanlığı personel alımı yapacak! 2020 KPSS puanına göre sözleşmeli personel alımı için ilan yayımlayan Bakanlık, Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri'nde çalıştırılmak üzere eleman arıyor.

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri için 202 sözleşmeli personel işe alacak
Editör: Hakan A.
31 Mart 2021 - 08:37
Türkiye'nin önemli kurumlarından biri olan Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yeni personel alım ilanı yayımlandı. Buna göre sözleşmeli 202 yeni personel alımı için başvurular başladı. Peki hangi özelliklerde personel alımı yapılacak, başvurular ne zaman sona erecek? 

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 31 Mart 2021 - İstanbul


Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, çok syaıda yeni personel alımı için iş ilanı yayımladı. Söz konusu ilan bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanırken, personel alımına dair ayrıntılar belli oldu. 

202 SÖZLEŞMELİ POZİSYON İÇİN PERSONEL ALIM İLANI


Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren ceza infaz kurumlarında sözleşmeli pozisyonlarda istihdam edilmek üzere; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası, 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların “Sınav şartı” başlıklı Ek 2’nci maddesinin 8’inci fıkrası ve Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda sözlü sınav ile aşağıda belirtilen unvan ve sayıda personel alımı yapılacaktır.

Bu kapsamda Öğretmenler, Psikologlar, Sosyal çalışmacılar, Mühendis, Fizyoterapist ve veteriner pozisyonlarında toplam 2020 kadın ve erkek olmak üzere 2020 KPSS puanları üzerinden yeni personel alımı gerçekleştirilecek.

adalet bakanlığı personel alım ilanı

BAŞVURU ŞEKLİ VE BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Başvuru Şekli ve Süresi:

Adaylar, başvurularını 01.04.2021- 16.04.2021 tarihleri arasında saat 23:59’a kadar https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde başvuru tarih aralığında aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak yapacaklardır. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum