Reklamı Geç
Adıyaman’da deprem fırtınası! Son depremler - Samsat’ta bir...

Adıyaman'da deprem fırtınası! Son depremler - Samsat'ta bir deprem daha

Adıyaman Samsat'ta peş peşe meydana gelen depremlere bir yenisi eklendi. Samsat'ta akşam saatlerinde 3.1 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi. Son depremler haberimizde.

02 Mart 2017 - 21:41

Adıyman'da deprem fırtınası sürüyor. Az önce bir deprem daha yaşandı. Gün içerisinde Adıyaman'da yaşanan 5.5 büyüklüğündeki deprem sonrasında bir büyük deprem daha meydana geldi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 2 Mart 2017 - İstanbul

Günün son dakika deprem haberleri Adıyaman ve Şanlıurfa'dan gelmeye devam ediyor. Günlerdir Çanakkale'de yaşanan depremlerin bir benzeri bu kez Adıyaman'da yaşanmaya başlandı. Adeta bir deprem fırtınası gibi peş peşe depremler meydana gelmeye devam ediyor. 

Diğer taraftan Çanakkale başta olmak üzere, Şanlıurfa'da da depremler yaşanmaya devam ediyor. İşte günün en son deprem haberleri.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi tarafından açıklanan en son verilere göre, Adıyaman iline bağlı Samsat ilçesi ve bölgesi akşam saat 21:13 sıralarında 3.1 büyüklüğünde bir başka deprem daha meydana geldiği kaydedildi.

Adıyaman Samsat'ta Diğer tarftan bölgede çok sayıda deprem peş peşe devam ederken, 3.2, 3.9 ve 4.2 büyüklüğünde depremler ölçümlendi.

Samsat'ta yaşanan depremin yerin 22.1 kilometre derinliğinde olduğu bildirildi. Gün içerisinde öğleden sonra yaşanan 5.5 şiddetindeki büyük deprem sonrasında 50'nin üzerinde deprem yaşanan bölgede vatandaş korku ve panik nedeniyle evlerine giremiyor. Çok sayıda binaın çatladığı ve dış duvarlarının çöktüğü deprem sonrası bölgeye Kızılay ekipleri çadır ve diğer yardımları ulaştırmaya başladığı gelen son dakika haberleri arasında.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..