Ağustos sonu en uygun kredi nereden alınır? Banka Banka Kredi faiz oranları

Konut kredisi için arayışta olanlara en uygun krediyi veren bankaların güncel oranları merak ediliyor. Ev almak, konut yatırımı yapmak, yeni evlenen ve başını sokacağı bir ev alacaklar için tüm faaliyet gösteren bankaların kredi faiz oranlarında en son rakamları güncellendi. Ağustos ayı sonu ile birlikte hangi bankanın kredi faiz oranı ne kadar oldu? Güncellenen yeni faizlerle birlikte kredi almak için banka banka dolaşanlar için 0,97 ile 2,58 arasında değişen faizler.

Ağustos sonu en uygun kredi nereden alınır? Banka Banka Kredi faiz oranları
Editör: Hakan A.
27 Ağustos 2020 - 15:26 - Güncelleme: 27 Ağustos 2020 - 15:27
Ev kredisi veya konut kredisi için Ağustos ayı önemli bir ay. En uygun faizlerin geçen Haziran'da ve Temmuz'da satıldığı aylar geride kaldı. Ağustosta ise kredi faizlerini yükselten bankalar şu sıralar kredi veriyormu? Kamu bankaları ile özel bankalar Ağustos 2020 sonu itibariyle müşterilerine sundukları kredi faizleri merak ediliyor.

Emlak Pencerem / Konut Kredisi Haberleri - 27 Ağustos 2020 - İstanbul


Kredi almak için faiz oranları haberleri okuyanlar için banka banka tam liste ile en uygun krediler... Banka kredileri Ağustos ile birlikte yükseldi. Ağustos sonu itibarıyla bankaların güncel kredi faiz oranlarında yükselişler sürdü. Kredi kullanmak isteyenler için hemen her bankanın faiz oranlarına bakarak bütçesine, alacağı evin değerine göre ve ödeyeceği geri toplama göre bir hesaplama yapıyor. Ev hayali kuran vatandaşın ucuz kredi faizlerini kaçırması sonrasında yeni dönem yüksek kredi faizleri ile devam ediyor.Peki bankalar Ağustos ayı sonunda hangi faiz oranları ile müşterilerine kredi veriyor? Banka banka dolaşmadan tek ekran üzerinde güncel faizler ve en son oranlar...

Düşük faizli kredi bekleyenler dikkat!


Kamu bankalarının önderliğinde rekor satışlarla neticelenen en düşük seviyede kredi kullanımında bir dönem sona erdi. Aynı rakamlar 0,49 - 0,64 - 0,69 gibi dip seviyelerden Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası gibi devletin desteğiyle kullandırılan kredi faizi dönemi sona erdi. Şimdilerde en düşük ve en yüksek konut kredisi faiz oranları ile arasında ciddi bir fark oluşmuş durumda. Çok sayıda özel banka ile kamu bankalarının kredi faiz oranları arasında fark olmasına rağmen yinede eşitlenmiş gibi benzer seviyelerden şu sıralar kredi sunuluyor. Ancak kredi başvurusu yapıp, olumlu veya olumsuz dönenlerin sayıları hakkında net bir veri bulunmuyor. Bu açıdan Ağustos ayı için açıklanacak konut satış rakamları merakla bekleniyor.

En uygun kredi şartları nereden öğrenilir?

Konut satışlarında beklenen rekorlar yıl sonu tahminleri ile evi olmayanın veya yatırımı yeniden konuta yapmak isteyenlerin en uygun kredi şartlarını bulmak için banka şubelerini veya her bankanın internet sitesini dolaşarak hesaplama yapması sürüyor. EmlakPencerem.com olarak en doğru rakamları, banakaların müşterilerine sundukları güncel faiz oranlarını derleyerek tek sayfadan öğrenmenizi sağlıyoruz. Sadece bilgi amaçlı olarak hazırladığımız haberimizde, Ağustos ayına ilişkin kredi faizlerinde uygulanan rakamları inceleyebilir, daha net ve aylara yayılmış, vadeleri hazırlanmış kesin rakamalrı ise banka şubenizden müşteri temsilcinizden öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Yıl sonu büyük rekor kırılacak!

Haziran ve Temmuz aylarında bankalara koşan vatandaş sayısı (konut kredisi en uygun faiz oranı ile) 500 Bin ve üzerinde gerçekleşti. Ancak tüm başvuru yapanlar kredi kullanamadı. Kredi alanlar ise yeni bir yatırım yapmış oldu, yeni bir ev satın almış oldu. Tarihin en yüksek konut satış rakamı rekorları 2020 yılının Haziran ve Temmuz aylarında gerçekleştirildi. Diğer taraftan uzmanlarca, aynı rekorun yıl sonu 2020 konut satış rakamlarına yansıyacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Konut kredisi için arayışta olanlara en uygun krediyi veren bankaların güncel oranları merak ediliyor.

En uygun kredi arayışında olanlar için Ağustos ayı sonu itibarıyla konut kredisi faizlerinde son durum. Merak edenler için işte Ağusosta uygulanan kredi faiz oranları.

Konut Kredisi Banka Faizlerine ilişkin Ağustos ayı oranları.

Masraflar Hariç Olarak Hazırlanan Faiz Oranları Banka Banka listelenmiştir.

Aşağıda yer alan faiz oranları bankalar tarafından güncel olarak yayınladıkları faiz oranları olup masrafları içermemektedir. En doğru ve en uygun olduğunu düşündüğünüz konut kredi faiz oranını bankanıza danışmanız önerilir.

Kredi kullanmak isteyenler için bu haber ilginizi çekebilir: 

3 bankanın konut kredisi faiz oranları! 150 Bin TL konut kredisi için hesaplama

 
BankaAylık Faiz(5 yıl vade)Aylık Faiz(10 yıl vade)
* Katılım Bankası Kar Oranı
Son Güncelleme: 21-08-2020
 
Akbank%0,97%0,97
Anadolubank%1,20%1,20
DenizBank%1,39%1,39
Garanti Bankası%1,29%1,29
Halkbank%1,09%1,09
HSBC%1,80%1,80
İş Bankası%1,25%1,25
Kuveyt Türk*%1,14%1,14
QNB Finansbank%1,30%1,30
TEB%2,58%2,58
Türkiye Finans*%1,10%1,13
Vakıfbank%1,18%1,18
Yapı Kredi%1,35%1,35
Ziraat Bankası%1,05%1,05
ICBC Bank%1,50%1,50
ING Bank%1,26%1,26
Şekerbank

YORUMLAR

  • 0 Yorum