Aksa, Afrika yatırımlarını büyütüyor

Aksa, Afrika yatırımlarını büyütüyor

Enerji sektörünün önemli oyuncularından Aksa Jeneratör, Afrika yatırımlarında gaza bastı.

16 Kasım 2016 - 12:12

Türkiye'nin enerji sektöründe faaliyetlerini sürdüren şirketlerinden Aksa, Afrika'yı enerji üssüne çevirecek. 20 yıldır Afrika bölgesinde satış faaliyetleri gerçekleştiren Aksa Jeneratör, gelişen Afrika pazarında gücünü artırabilmek adına bu yıl bünyesine Güney Afrika ve Gana organizasyonlarını da ekledi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 16 Kasım 2016 - İstanbul

Uzun yıllardır Afrika pazarında bağları olan Aksa Jeneratör, yatırımlarına Gana’da devam edecek. Gana ekonomisinin tutarlı bir şekilde büyümeye devam ettiğini dile getiren Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker, “Gana potansiyel iş gücü ve kaynaklarıyla umut verici bir potansiyele sahip. Afrika’daki faaliyetlerimiz ile enerji pazarındaki bu potansiyeli biz yıllar önce gördük. Bütün iş planımızı bu pazarın bir parçası olmak için hazırladık. Aksa Jeneratör olarak, pazardaki enerji ihtiyacına cevap vermeye hazırız” dedi.

Afrika’nın önemli bir yatırım merkezi olduğunu belirten Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker; “Afrika sahip olduğu potansiyeli ile enerji sektörü için önemli ve stratejik bir nokta. Afrika’da katıldığımız tüm fuar ve etkinliklerde enerji potansiyelimizi tüm dünyaya göstermek adına önemli adımlar attık. Aksa Jeneratör olarak mevcut pazar şartlarını öğrenip, fırsatları değerlendirme açısından büyük önem taşıyan bu fuarlara katılarak yurt dışındaki birçok yeni pazarda yeni fırsatlar yakalıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..