Reklamı Geç
Aleksis Çipras SYRIZA’da güven tazeledi

Aleksis Çipras SYRIZA'da güven tazeledi

Komşu'da güven oyu alan Yunan Başbakan Aleksis Çipras yapılan seçimde 92,4 oyla partisinde yeniden başkan seçilerek güven tazelemiş oldu.

17 Ekim 2016 - 08:04

Yunanistan'da SYRİZA partisi Genel Başkanı ve halen ülkenin Başbakanı olan Aleksis Çipras yapılan oylamada tek başına bir kez daha partisinin genel başkanı seçilerek güven oyu almış oldu.

Yunanistan'ın iktidar partisi olan SYRİZA'nın Genel Başkanlık seçimleri kapsamında Çipras'a bir kez daha güven oyu verildi. Seçimlerde Başkan olarak çıkan Çipras ise durumdan oldukça memnun.

Konuya ilişkin edinilen son dakika bilgiye göre; 2 bin 758 delegenin oy kullandığı seçimde, tek aday olan Çipras, oyların yüzde 92,4'ünü alarak güvenini bir kez daha tazeleyen başkan o9larak görevini devam ettirecek.

Yapılan oylama sonucunda açılan sandıklardan, Çipras için 2 bin 548 "evet" oyu çıkarken, 176 delege çekimser kaldı. Seçimlerde sayılan oylardan 34 oy ise geçersiz olarak sayıldı.

Yunanistan'da Genel Başkanlık yarışını içeren ve toplamda dört gün boyunca süren kongrede, ülkedeki ekonomik ve politik gelişmelerin yanı sıra solun Avrupa'daki geleceği ve göçmen krizi gibi konularda paneller düzenlendi.

Kaynak: Milliyet

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..