Ali Ağaoğlu`ndan flaş kriz açıklaması

Ali Ağaoğlu`ndan flaş kriz açıklaması

Ağaoğlu Şirketler Grubu patronu Ali Ağaoğlu, kriz söylentilerine ilişkin flaş açıklamalarda bulundu.

Ali Ağaoğlu`ndan flaş kriz açıklaması
Editor: Hakan A.
12 Temmuz 2018 - 08:07

Türkiye'de önemli inşaat işleri ve magazin hayatı ile sıkça gündeme gelen Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun patronu ünlü iş adamı Ali Ağaoğlu, kriz söylentilerine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Her yaptığı ile olay, her söylemi ile gündemden düşmeyen İnşaatın önemli isimlerinden biri olan Ali Ağaoğlu, ekonomik durgunluk yaşandığının ve tüm sektörlerin bu durumdan etkilendiğinin altını çizdi. İstanbul'da Finans Merkezi başta olmak üzere, çok sayıda önemli konut projesine imza atan Ağaoğlu, 2018 sonuna kadar varlık satışı yapacaklarını söyledi.

Bloomberg'e ekonomi ve kriz değerlendirmesinde bulunan ünlü isim Ali Ağaoğlu, "Faiz ve döviz kurlarının yükseldiği ortamda hemen hemen bütün sektörlerde durgunluk gözlemleniyor. İnşaat sektörü için de durumun farklı değil. Hava günlük güneşlik değil, hem de hiçbir sektör için. Banka borçlarımızla kıyasladığımızda varlıklarımız çok daha yüksek. Satışların durgunlaştığı bu dönemden en güçlü çıkacak şirketlerden biriyiz. Biraz fedakârlık yaparak bu dönemi geride bırakacağız. Biraz fiyat indirirerek varlık satışı yapacağız. Aktiflerde yüzde 4-5 oranında satış planlıyoruz" dedi.

Stratejik ortak alma fikrine sıcak bakıtıklarını söyleyen Ağaoğlu, "2016’ya kadar bilançolarında banka kredilerimiz sıfırdı. İstanbul finans merkezi projesi nedeniyle borçlanmaya gittik. lk 3-4 yıl özkaynak yatırımı yaptık. Toplam 400 milyon dolarlık yatırımın sadece 110 milyon dolarlık kısmını banka kredisi olarak kullandık. 2016 ve 2017 yıllarında kullandığımız bu kredinin faiz yükünü taşımamak için tamamını kapattık" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum