Altan Elmas; "Konut kredisinde vade 15 yıla çıkmalı"

Altan Elmas; "Konut kredisinde vade 15 yıla çıkmalı"

KONUTDER Başkanı Altan Elmas, Konut kredisi kullanımı ve konut satışlarının artması, için kredi vadelerinin 15 yıla çıkması gerektiğini söyledi

08 Haziran 2017 - 10:15

Konut sektörünün önemli temsilcilerinden KONUTDER Başkanı Z. Altan Elmas'tan konut kredilerine ilişkin son dakika açıklaması geldi. Elmas, "Konut kredisinde vade 15 yıla çıkmalı" dedi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 8 Haziran 2017 - İstanbul

Konut satışlarında yaşanan yukarı yönlü grafiğin artmasıyla yıl sonu hedeflerinin de yukarı çekildiğini ifade eden KONUTDER Başkanı Elmas, konut kredisi meselesine değindi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan KONUTDER Başkanı Z. Altan Elmas açıklamasında, "konuta erişimin kolaylaşması için vadelerin 15 yıla çıkması, faizin de yüzde 0.50’lere inmesi gerek" dedi.

2017 itibariyle konut satışlarında yükselişin olduğunu hatırlatan Elmas, "7.5’lik büyümeyi yılın sonuna kadar muhafaza edebilirsek yılın sonunda 1 milyon 450 bin konut satış rakamına erişmiş oluruz. Bu da yeni bir rekor demektir. Bu rakamların gerçekleşebilmesi için konut kredi faizleri oldukça önemli. Şu anda bankaların uyguladığı konut kredi faizleri 0.90’larda. Rakamların 0.50 seviyelerine inmesi ve kredide vadelerin 15 yıla çıkması lazım." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..