Reklamı Geç
Altınok Öz, Kartal için Yapı Denetim firmalarıyla buluştu

Altınok Öz, Kartal için Yapı Denetim firmalarıyla buluştu

Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla Kartal'da önemli işlere imza atan Başkan Altınok Öz, bölgede faaliyetlerini sürdüren yapı denetim firmalarının temsilcileri ile bir araya geldi.

11 Kasım 2016 - 10:26

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal’da faaliyet gösteren yapı denetim firmalarının temsilcileriyle Kartal Belediyesi Ekolojik Eğitim Çadırı’nda buluştu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 11 Kasım 2016 - İstanbul

 Kartal’da dönüşümün hızlı ve sağlıklı olabilmesi için gerçekleştirilen toplantıya; Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Apaydın, Kartal Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Müjgan Özer, Özel Kalem Müdürü Cem Çetin, Deprem Dönüşüm ve Yapı Kontrol Müdürü Gökhan Akbulut, Kartal Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne bağlı şefler ve Kartal’da faaliyet gösteren yapı denetim firmalarının temsilcileri katıldı. 

Kartal’da vatandaşların sağlıklı ve güvenli binalarda oturmaları için dönüşümü başlatan ve dönüşüm için vatandaş-müteahhit ve belediye üçgeninde iletişimin önemine dikkat çeken Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz: “Dün, Hürriyet Gazetesi’nin düzenlediği Sign of the City Awards 2016 Premium Proje Yarışması’nda TAK Kartal ile ödül aldık. TAK Kartal’ın açılımı; Tasarım Araştırma Katılımdır. TAK Kartal, Kartal Belediyesi’nin Ar-Ge’sidir. Dün ilçemizdeki projeler de beş tane ödüle layık görüldü, bu da Kartal’da ne kadar doğru işler yaptığımızı gösterir. Bizim görevimiz inşaatı denetlemek değil, bu yapı denetim kuruluşlarının işidir. Yıllardır böyle sürmüş neden oturduğumuz koltuklarda yetkileri toplamayı seven bir milletiz, kral benim demekten mutlu olan milletiz? Belediyenin işi sen ne yaptın, ne kadar döktün değil. Şimdi bir arkadaşınız bunları uygularsak işimiz daha da zorlaşır dedi. Hayır efendim gidin, kazıkları doğru çakın. Onlar yapmazsa o zaman ben yaparım. Yapı denetim kanununun 8. maddesini ezberleyin, görevini yerine getirmedikleri tespit edilenlere, tespit edilen fiil ve hâllerin durumuna göre hangi yaptırımların uygulandığı yazıyor. Bu madde Kartal Belediyesi tarafından da aynen geçerli olacak. Bu toplantının ana temasını oluşturan da budur. Denetimi, Kartal Belediyesi olarak sizin adınıza biz yapmayacağız, denetimi siz yapacaksınız biz de sizi denetleyeceğiz. Eğer yanlış yaparsanız hakkınızda gereken mercilere yazınızı yazmakla görevliyiz. Yazmayan -burası personelimi ilgilendiriyor- iki şekilde suçludur: İyi niyetliyse görevi ihmale girer, kötü niyetliyse görevi kötü kullanmaya girer. Sorunları konuşalım, bizim yanlışımız varsa biz düzeltelim, sizin yanlışınız varsa siz düzeltin. Bunları bilmenin tek yolu da iletişimden geçiyor.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..