Ankara'da Mamak projesinde TOKİ evleri sahiplerine teslim ediliyor

TOKİ Ankara Mamak konut projesi kapsamında 206 adet sosyal konut sahiplerine teslim edilecek. Konut teslimlerine ilişkin tarih ve diğer önemli ayrıntılar haberimizde.

Ankara'da Mamak projesinde TOKİ evleri sahiplerine teslim ediliyor
Editör: Hakan A.
16 Eylül 2020 - 14:50 - Güncelleme: 16 Eylül 2020 - 14:52
Başkent Ankara'da Mamak ilçesi konut projeleri arasında yer alan TOKİ evleri 16–30 Eylül 2020 tarihleri arasında teslim edilecek. İşte teslim şartları ve diğer önemli detaylar.

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri - 16 Eylül 2020 - İstanbul


Türkiye  genelinde her yıl 100 bin sosyal konut inşaa eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı diğer taraftan inşaatı tamamlanan evleri sahiplerine teslim etmeye devam ediyor. Bu kapsamda Ankara Mamak'ta yer alan 206 adet konut sahiplerine teslim edilecek.

Türkiye'nin 81 ilinde hayata geçirdiği uygun şart ve koşullarda kira öder gibi satılan TOKİ konutları sahiplerine teslim edilmesi işlemleri sürüyor. Bu kapsamda Başkent Ankara'da Mamk ilçesinde yer alan ve 206 konuttan oluşan projede hak sahiplerine daire teslimleri gerçekleştiriliyor.


TOKİ tarafından yapılan açıklamada, 'Ankara Mamak'ta inşa ettiğimiz 1186 konut projemiz içerisinde yer alan 206 konutumuz 16–30 Eylül 2020 tarihleri arasında teslim edilecektir.

Vatandaşlarımıza yeni konutlarında huzurlu ve mutlu bir yaşam dileriz' denildi.

ANKARA MAMAK ALTIAĞAÇ KARAAĞAÇ 2.ETAP 1186 KONUT PROJESİ TESLİM İŞLEMLERİYLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME NOTU

Ankara Mamak Altıağaç Karaağaç 2.Etap 1186 Konut Projesinde yer alan ve satışı yapılan toplam 206 adet konutun hak sahipleri 16 – 30 Eylül 2020 tarihleri arasında taşınmazlarını teslim alacaklardır.

 Bu çerçevede ;

  Konut teslimleri, İdaremiz tarafından hazırlanan ve ilan edilen “Konut Teslim Programı” çerçevesinde Projenin müşavir firması olan EMAY Müşavirlik A.Ş aracılığıyla gerçekleştirilecektir.

 Konut teslimleri Toplu Konut Şantiyesinde yapılacaktır. Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacaktır.

 Konutların ilk taksit ödemesi Ekim 2020 itibariyle başlatılacak olup, ilk Dönemsel Artış ise Ocak 2021’de uygulanacaktır.

 3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğmaktadır. Proje kapsamındaki hak sahiplerinin konutlarına ait KDV tutarları ise peşin tahsil edilecek olup T. Halk Bankası A.Ş Hüseyingazi Şubesinden alınacak faturanın bir örneği konut teslim anında Müşavir firmaya alıcılar tarafından ibraz edilecektir. KDV tutarı dekontu/faturanın bir örneği ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

ankara mamak toki konutları teslim programı,

 Şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir:
  • • Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı),
  • • Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin konut alıcısında bulunan nüshası,
  • • Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi,
  • • KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura.

Belgeler eksiksiz ise, konut alıcılarına Müşavir firma tarafından “Konut Teslim Tutanağı” ile Müşavir firma tarafından mahal listesine göre tanzim edilecek olan “Konut Tespit Föyü” imzalatılacaktır. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum