Reklamı Geç
Ankara Etimesgut’ta bazı projeler için sözleşme imzalandı

Ankara Etimesgut'ta bazı projeler için sözleşme imzalandı

Başkent'in önemli ilçelerinden Etimesgut ilçesine bağlı Erler mahallesinde Gayrimenkul Satış Vaadi ve Arsa Payı Karşılığında Hasılat Paylaşımı esasına göre inşaat sözleşmesi imzalandı. Karar Resmi Gazete'de yayımlanırken, ilçeye yeni projeler geliyor.

26 Eylül 2017 - 08:30

Ankara Etimesgut ilçesinde bazı alanların inşaat çalışmaları kapsamında Büyükşehir Belediyesinde Gayrimenkul Satış Vaadi ve Arsa Payı Karşılığında Hasılat Paylaşımı esasına göre sözleşmeler imzalandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 26 Eylül  2017 - İstanbul

Başkent Ankara'da Büyükşehir Belediyesi'nce yeni projelerin yapımı amacıyla sözleşmeler imzalandı. Karar Bakanlar Kurulu kararı ile alındı.

Ankara ili, Etimesgut ilçesi, Erler Mahallesinde bulunan, mülkiyeti hazineye ait olan bazı taşınmazların, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Gayrimenkul Satış Vaadi ve Arsa Payı Karşılığında Hasılat Paylaşımı esasına göre inşaat sözleşmesi yapılmak suretiyle değerlendirilmesine ilişkin karar alındı. Karara ilişkin ayruıntılar bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girmiş oldu. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı kararlaştırılan bazı yerler için Gayrimenkul Satış Vaadi ve Arsa Payı Karşılığında Hasılat Paylaşımı esasına göre inşaat sözleşmesi imzalanmasına yönelik kararı ile Etimesgut ilçesine bağlu Erler Mahallesi'nde 648, 649, 665, 668 ve 2796 parsellerde toplamda 519 bin 300 metrekarelik alan için inşaat çalışmalarının başlatılması planlanmış durumda.

Karar Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ve Bakanlar Kurulu tarafından imzalanarak Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanan diğer önemli kararlar