Ankara ve Eskişehir'de Gürsöğüt Barajı için çok sayıda ilçede kamulaştırma kararı çıktı

Gürsöğüt Barajı ile alakalı Ankara ve Eskişehir illerinde onlarca yerde çok sayıda gayrimenkul kamulaştırması yapılacak.

Ankara ve Eskişehir'de Gürsöğüt Barajı için çok sayıda ilçede kamulaştırma kararı çıktı
Editör: Hakan A.
02 Aralık 2020 - 08:37
Türkiye genelinde hayata geçirilmeye çalışılan pek çok kamu projeleri için kamulaştırmalar sürdürülüyor. Bu kapsamda Ankara ve Eskişehir ilinde pek çok ilçede acele kamulaştırma yapılması için çalışma başlatıldı. Peki Ankara başta olmak üzere, Eskişehir illerinde hangi ilçelerde kamulaştırma gerçekleştirilecek. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 2 Aralık 2020 - İstanbul


Kamu projelerinin yapımı, devam eden projelerin ilerlemesi amacıyla pek çok kamulaştırma kararları Resmi Gazete'de yayımlanırken, Eskişehir ve Başkent Ankara'da çok sayıda ilçede acele kamulaştırma kararı alındı. İlgili karar bugün Resmi Gazete'de yayınlandı. Peki hangi proje için, hangi kurum acele kamulaştırma yapacak?

İlgili karar gereğince Ankara ilinde Beypazarı ve Polatlı ilçe sınırlarında onlarca semt ve mahallede, Eskişehir'de ise Mihalıççık ilçesine bağlı 3 semtte belirlenen yerlerde çok sayıda gayrimenkul üzerinde kamulaştırma yapılmasına karar verildi.


Gürsöğüt Barajı ve Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla, Ankara ve Eskişehir illerinde yer alan ve ekli listede bulundukları yer il e ada/parsel numaraları belirtilen taşınmazların, tapuda Hazine adına tescil edilmek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27 inci maddesi gereğince karar verilmiştir. İlgili karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla bugün Resmi Gazete'de ilan edildi.

İşte Ankara ve Eskişehir'de kamulaştırma kararı alınan o ilçe ve gayrimenkullere ilişkin ada/pafta numaraları listesi.

Ankara ve Eskişehir'de Gürsöğüt Barajı kamulaştırma yapılacak ilçeler
Ankara ve Eskişehir'de Gürsöğüt Barajı kamulaştırması
Ankara ve Eskişehir'de Gürsöğüt Barajı
Ankara ve Eskişehir'de Gürsöğüt Barajı acele kamulaştırma eskişehir

YORUMLAR

  • 0 Yorum