Antalya'da Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanları ilan edildi

Antalya Aksu ilçesinde bazı mahallelerde Bakanlık tarafından, Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı olarak ilan edilmesine karar verildi. Karar bu sabah Resmi Gazete ile yürürlüğe girdi.

Antalya'da Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanları ilan edildi
Editor: Hakan A.
29 Mayıs 2018 - 07:50

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ülke genelinde kentsel dönüşüm kapsamında yürütülen çalışmalara devam ediliyor. Dier taraftan bazı yerlerde kentsel dönüşüm ve gelişim alanları ilan ediliyor. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 29 Mayıs 2018 - İstanbul

Bakanlık tarafından, Antalya İli, Aksu İlçesi Sınırları İçerisinde Bulunan Bazı Alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı İlan Edilmesi Hakkında Karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi.

Antalya ilinde Aksu ilçesi, Güzelyurt, Altıntaş, Mandıralar, Çalkaya, Kemerağazı ve Hacıaliler mahalleleri sınırları içerisinde bulunan bazı alanların kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı olarak ilan edilmesi kararlaştırıldı. Projede ilan edilen alanlarda bulunan harca esas değer üzerinden belediyelere devredilen Hazineye ait taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı ve uygulaması yapılmadan satılamaz.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum