Atatürk Havalimanı pistinde jet kazası! Pistten çıktı, alev...

Atatürk Havalimanı pistinde jet kazası! Pistten çıktı, alev alev yandı...

İnişi esnasında kontrolü kaybeden jet pistten dışarı çıktı... Dünyanın en işlek havalimanlarından biri olan İstanbul Atatürk Havalimanı'nda iniş pistinde jet kazası meydana geldi. Alevler içinde kalan jet kazasına ilişkin son dakaika haberleri.

22 Eylül 2017 - 08:15

İstanbul Atatük Havalimanı pistlerinden birinde inişi esnasında sorun yaşandı. Bir jet uçak kontrolünü kaybederek pistten dışarı çıktı. Jet aniden alev aldı ve olanlar oldu... Milyon dolarlık iş jeti, hurdaya döndü...

İstanbul'un en yoğun havalimanlarından biri olan Atatütürk Havalimanı pistlerinden birinde gece saatlerinde korkunç bir kaza maydana geldi. Cessna Citation VII tipi bir iş jeti piste inişini gerçekleştirdiği esnada kaza meydana geldi. 

Konuyla alakalaı edinilen son dakika bilgiye göre, İstanbul'dan KKTC’ye gitmek için kalkış yapan özel jet iniş takımlarında yaşanan arıza yüzünden kalkışından kısa bir süre sonra geri dönerek yeniden alana piste inmeye çalıştı. TC-KON kuyruk tescili Cessna Citation VII tipi olan iş jeti yaklaşık 3 mil gitmesinden hemen sonra iniş takımlarında arıza olduğu gerekçesiyle Atatürk Havalimanına acil iniş talep etti. BU dakika sonrasında olağanüstü durumlarla tüm ekipler alarm seviyesinde uçağın ineceği pistte güvenlik önlemleri almaya başladı.

İnişe başlayan uçak, gece saat 21.20 sıralarında İstanbul Atatürk Havalimanı'nın 35 sağ pistine teker koyan uçak gövdesi üzerinde sürüklenmeye başlayarak aniden alev almöaya başlamasıyla korku dolu anlar yaşanmaya başladı... Pist dışındaki toprak zeminde duran uçak hızla alev alarak aniden yanmaya başlaması izleyenleri dehşete düşürdü.

TC-KON kuyruk tescili Cessna Citation VII tipi iş jetinin pilotları Muzaffer Kütük, Mehmet Metin Turan, Hostes Duygu Doğançay ve işadamı Mehmet Şahin Fener, kendi imkânları ile hafif yaralı bir halde hızla jetten çıkmayı başararak olay yerinden uzaklaşmaları büyük bir facianın yaşanmamasına neden oldu. Mlyon dolarlık jet için ise yapacak fazla bir şey kalmamıştı. Jet alev topuna dönerken, itfaiye ekiplerinin tüm çabalarına rağmen uçağın hurdaya dönnmesinin önüne geçilemedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..