Avax Coin yatırımcısına son bir haftada ne kadar kazandırdı?

Avax Coin al sat yapanlar, bu kripto paraya yatırım yapanlar kazançlarına kazanç katmaya devam ediyor.

Avax Coin yatırımcısına son bir haftada ne kadar kazandırdı?
Editör: Hakan A.
16 Ocak 2021 - 16:20 - Güncelleme: 11 Şubat 2021 - 09:51
Yükseliş trendine giren, fiyatı yükseldikçe yükselen Avax Coin kazandıran kripto paralar arasına girmeye başladı. Kripto para borsalarında son ayların yükselen değeri Avax Coin, yatırımcısına kazandırmayı sürdürüyor. Aralık ayı itibariyle başlayan yükseliş son haftalarda pik yapmaya devam ediyor. Al sat yapanlar ise karına kar katıyor.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 15 Ocak 2021 - İstanbul


Avax Avalanche Coin grafiği artarak yükselişini sürdürürken, yatırımcısını üzmeden yola devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 50 TL bandına yükselen Avax Coin, bu hafta yükselişini devam ettirdi. Şu sıralarda ise 88 TL bandından işlem görüyor.

Kripto para yatırımı yapmak veya al satçılar için cazip seçenekler arasına yerleşen Avax Coin, Türkiye başta olmak üzere, Dünya genelinde yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Özellikle son iki haftada Bitcoin (BTC) yatırımlarından büyük zararlar yaşayan yatırımcı, zararını karşılamak için alternatif coin için rotasını çeviriyor. Bu noktada kazandıran kripto paralar arasına yerleşmeye başlayan Avax için geçtiğimiz hafta yatırımlar hızlandı. BTC'ni saç baş yolduran iniş ve çıkışlarından zarar eden yatırımcılar Avax aldı karına kar ekledi.


SON 1 HAFTADA ÖNEMLİ KAZANÇ VERDİ

Son haftaların yükselen değeri olan Avax kripto para birimi şimdiden son 1 haftalık süreçte kazandırdığı miktar aşağıda verilen grafikte çok daha belirgin. 

avax avalanche son 1 haftalık kazanç grafikli sunum

Piyasada Kaç Avalanche (AVAX) Coin Var?

AVAX, 720.000.000 (720 milyon) token ile sınırlandırılmış maksimum arza sahip. Başlangıç bloku, bu arzın yarısını içeriyordu.

Diğer yarısı, Avalanche teknik makalesinde bulunan detaylı bir emisyon eğrisine göre piyasaya sürülecek. Bitcoin'in değişmez olan emisyonuyla arasındaki temel fark, AVAX çıkış hızının, topluluk konsensüsüyle değiştirilebiliyor olması… Arz değiştirilemez ama konsensüs ile değiştirilebilecek tek unsur, arz limitine ulaşma hızı.

Bitcoin ve diğer birçok ağın aksine işlem ücretleri, token nadirliğini artırmak için "yakılıyor." Bu süreç, yeni coin'lerin çıkarılması veya üretilmesiyle dengeleniyor.

İşlem ücretleri, AVAX işleminin Avalanche ağında gerçekleştirdiği işlem tipine göre değişir.

AVAX Coin nereden alınır?

Binance, OKEx ve Huobi Global dahil olmak üzere büyük borsalarda Avax Coin alım satımı gerçekleştirilebiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum