Reklamı Geç
Avrasya Tüneli için isim aranıyor! Tıkla isim öner

Avrasya Tüneli için isim aranıyor! Tıkla isim öner

İstanbul'un mega projesi, Göztepe-Kazlıçeşme arasında deniz altında hayata geçirilen, açılışına 18 gün kalan Avrasya Tüneli Tüp Geçiş projesinde isim belirleme işlemi başlarken, dev projenin yeni ismini millet belirleyecek.

02 Aralık 2016 - 06:57 - Güncelleme: 11 Aralık 2016 - 15:08

İstanbul trafiğini deniz altından geçirecek, içerisinden minibüs ve otomobil geçebilecek, iki katlı mega proje Avrasya Tüneli Tüp Geçişi projesine isim aranıyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 2 Aralık 2016 - İstanbul

Göztepe Kazlıçeşme arasında Marmaray'dan sonra deniz altından içerisinden ilk kez araçların geçeceği tünel projesi Avrasya Tüneli'nde sona gelindi, açılışı için sadece 18 günlük bir zaman kaldı. 20 Aralık itibariyle görkemli bir açılışa sahne olacak Avrasya Tüneline isim aranıyor. Konuya ilişkin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Baanı Ahmet Arslan önemli açıklamalarda bulunurken, yeni projenin adını milletimiz belirleyecek dedi.

İŞTE TÜNELİN YENİ ADI! 11 ARALIK 2016'DA İSİM ELİRLENDİ!

Vatandaş Avrasya Tüneli ismini nasıl belirleyecek?

Bakan Arslan açıklamasında, "Avrasya Tüp Tüneli'nin ismi, Bakanlığın internet sitesi üzerinden yapılacak anketle halk tarafından belirlenecek. İsim önerilerini 10 Aralık'a kadar alacağız. En çok hangi isim üzerinde görüş bildirilirse o ismi değerlendireceğiz" ifadelerini kullandı.

Bakanlık Resmi web sitesi için www.udhb.gov.tr adresinde yapılacak ankete oy kullanabilirsiniz.

İstanbullu mega projesinin adını belirliyor! Avrasya tüneli projesinişn açılışına 18 gün kala yeni isim için düğmeye basan Bakanlık, düzenleyeceği anket ile ismi belirleyecek. Türkiye geelinde, yurt dışında bulunan tüm vatandaşlarımız bu eserin isminin belirlenmesinde oyunu kullanabilir, önerisini sunabilir.

Sizin bir öneriniz var ise aşağıda yorum bölümüne bu ismi yazabilirsiniz.

Daha fazla katkı için lütfen haberi facebook, twitter üzerinden paylaşalım!

Düşündüğünüz proje ismini lütfen alt bölümden yorum bölümüne belirtiniz!

Saat 21:47 itibariyle güncel: 4 Aralık 2016 Pazar; 

An itibariyle 121 Yorumda önerilen isimler sırasıyla;

- Atatürk
- Sultan Abdülhamid Han
- Muhsin Yazıcıoğlu
- Avrasya Tüneli
- Şehit Ömer Halis Demir
- Necmettin Erbakan

YORUMLAR

  • 440 Yorum