Ayasofya Camii için Darphaneden para, PTT'den özel pul

Ayasofya Camii ilk Cuma namazıyla ibadete açılırken, tarihi ölümsüzleştirecek iki önemli hamle Darphane ve PTT'den geldi. Darphane özel para basarken, PTT ise özel pul bastı.

Ayasofya Camii için Darphaneden para, PTT'den özel pul
Editör: Hakan A.
24 Temmuz 2020 - 10:36 - Güncelleme: 24 Temmuz 2020 - 10:42
Bakan Albayrak tarafından paylaşılan Ayasofya resimli tarihi paralara şimdiden büyük ilgi var. Piyasaya sürülen ve sınırlı sayıda basılan paraların bir yüzünde Ayasofya Camii yer alıyor. PTT ise özel bir pul bastı.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 24 Temmuz 2020 - İstanbul


Ayasofya Camii gündemdeki yerini korurken, Türkiye Cumhuriyeti Darphanesi tarihi önemi nedeniyle özel para basarken, PTT ise pul bastı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında'Darphanemiz tarafından basılan #AyasofyaCamii özel paramızla tarihe bir not daha düşüyoruz.' dedi.


Bugün kılınacak ilk Cuma namazı ile birlikte ibadete açılan Ayasofya Camii için tarihi gün yaşanırken, Bakan Albayrak tarafından duyurulan ve tarihin önemine istinaden para basıldığı kaydedildi.

darphane ayasofya para
 


PTT'den Özel Pul

"Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi İbadete Açılışı" konulu özelgün zarfı da bugün tedavüle sunuldu. Bugün, "Sirkeci PTT Merkez Müdürlüğü Filateli ve Pul Galerisi" (Büyük Postane Cad. No:7-9 Mermer Han Fatih-İSTANBUL" ve Ayasofya Camii yakınında (Gülhane Tramvay Durağı Gülhane Kapısı) konumlanacak Mobil Araç / İSTANBUL adreslerinde mesai saatleri içerisinde "Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi İbadete Açılışı 24.07.2020 İSTANBUL " ibareli özelgün zarfına ait özel tarih damgası kullandırılmaya başlandı. Özelgün zarfı, 5,00 TL bedelle satılacak.

ptt ayasofya pul

YORUMLAR

  • 0 Yorum