Az önce deprem yaşandı! Ege ’de Yunanistan adasında 4.0...

Az önce deprem yaşandı! Ege 'de Yunanistan adasında 4.0 büyüklüğünde deprem - Son depremler

Ege Denizi açıklarında son dakika deprem haberi. Ege Denizi açıklarında bu az önce şiddetli bir deprem meydana geldi. Yunanistan açıklarında Dodecanese Adası yaşanan deprem 4.0 şiddetinde kaydedildi. İşte günün son dakika deprem haberinin ayrıntıları EmlakPencerem.com da

07 Ağustos 2017 - 09:06

Günün son dakika deprem haberi bir kez daha Ege'den geldi. Komşu Yunanistan sabah saatlerinde depremle sarsıldı. Yaşanan depremin merkez üssü Ege Denizi, Yunanistan açıklarında Dodecanese Adası 'nda meydana geldiği, richter ölçeğine göre 4.0 şiddetinde bir deprem yaşandığı kaydedildi. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 7 Ağustos 2017 - İstanbul

 Geçtiğimiz hafta meydana gelen ve özellikle Muğla, Ege, Akdeniz'de ve Bodrum'da yaşanan, büyük korkuya neden olan son depremler sonrası bölgede sayısız artçı depremler kaydedilmeye devam ederken, bu sabaha karşı komşu Yunanistan'da ve  Ege Denizi'nde bir deprem daha kaydedildi. Diğer taraftan Akdeniz'de Gökova Körfezi başta olmak üzere, Yunanistan ve Girit Adası'nda pek çok yeni depremler meydana gelmeye devam ediyor. Ege Denizi sallanmaya devam ediyor.

Yunanistan açıklarında Dodecanese Adası merkez üssü olduğu belirtilen bir deprem olurken, depremin  4.0 büyüklüğünde olduğu kaydedildi.

Konuya ilişkin edinilen son dakika bilgiye göre, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi verilerine göre gece saat 08:244 sıralarında merkez üssü Ege Denizi (Yunanistan açıklarında Dodecanese Adası) olan 4.0 büyüklüğünde deprem yaşandı.

Meydana gelen depremin merkez üssünün Yunanistan açıklarında Dodecanese Adasıolduğu ve yerin yaklaşık 5 kilometre kadar derinlerinde yaşandığı gelen haberler arasında. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..