Reklamı Geç
Azerbaycan emlak fuarında Türk gayrimenkul sektörü tanıtıldı

Azerbaycan emlak fuarında Türk gayrimenkul sektörü tanıtıldı

Azerbaycan Emlak Fuarı kapılarını aralarken, çok sayıda Türk inşaat şirketi fuarda yerini aldı. Emlak Konut GYO başta olmak üzere, GYODER, Azerbaycan’da Türkiye gayrimenkul sektörünü tanıtmak için çalışma yapıyor.

23 Kasım 2016 - 08:49

Azeri yatırımcı iin kaçırılmayacak fırsatlar sunan Azerbaycan RECEXPO  Emlak ve Gayrimenkul Yatırımları Fuarı kapılarını ikinci defa aralarken, Türk iİnşaat firmalarına ve Türkiye'ye ilgi büyük.

GYODER ve Emlak Konut GYO projelerinin fuarda yatırımcısıyla buluşturan iki dev konut üreticisi Türkiye'yi Kardaş ülke Azerbaycan'a daha iyi tanıtmak için atağa kalktı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 23 Kasım 2016 - İstanbul

 GYODER, fuara özel hazırladığı ‘Turkish Real Estate Sector in Numbers: Strong Economy, Investable Turkey’ raporuyla, katılımcılara Türkiye gayrimenkul sektörünü anlatan önemli bir kaynak sunacak. Azerbaycan yatırımcısının Türkiye’ye yönelik ilgisini artırmayı hedeflediklerini belirten GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, “GYODER olarak, ülkemizi ve sektörümüzü yakından tanıtmak amacıyla Azerbaycan’da, sektör temsilcileri, bireysel ve kurumsal yatırımcılarla görüşeceğiz” dedi.

GYODER, ‘Turkish Real Estate Sector in Numbers: Strong Economy, Investable Turkey’ raporunu da katılımcılarla paylaşacak. GYODER’in hazırladığı raporda, Türkiye ekonomisi ve gayrimenkul sektörü tanıtılırken, en güncel ekonomik ve sektörel veriler sunuldu.

“Azerbaycan yatırımcısının Türkiye’ye yönelik ilgisini artırmayı hedefliyoruz”

Hem kültürel hem coğrafi yakınlıktan dolayı, Azeri yatırımcıların son yıllarda Türkiye gayrimenkul sektörüne yönelik yoğun ilgisinin olduğunu vurgulayan GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, “Yurt dışında yatırım yapma konusunda oldukça istekli olan Azeriler, Türkiye’yi çok yakından tanıyor ve takip ediyor. Zaten tatil, sağlık ve eğitim amacıyla yıllardır ülkemizi tercih eden Azeri kardeşlerimiz, şimdi ikinci vatanları olarak kabul ettikleri Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapıyor. Biz de bu ilginin artarak devam etmesi için GYODER olarak, ülkemizi ve sektörümüzü daha yakından tanıtmak amacıyla 2. RECEXPO Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’nda yer alacağız. Bu fuarın Türkiye ve Azerbaycan arasında verimli işbirlikleri oluşturacak önemli bir zemin oluşturacağını düşünüyorum” dedi. 

Azeriler Türkiye’de daha büyük mülklere yatırım yapmaya başladı

GYODER’in 2016 yılı kayıtlarında yaptığı incelemeye göre, Azeri vatandaşların Türkiye’de daha büyük mülklere yatırım yaptıkları ortaya çıktı. 2016 yılının ilk 9 ayında Azeriler’in mülk edinmek için yaptığı işlem adedi 565, bu işlemlerin toplam hisseye isabet eden yüzölçümü 95 bin 90 metrekare olarak gerçekleşti. 2015 yılının aynı döneminde ise Azerbaycan vatandaşları, 595 işlem adediyle toplam 87 bin 762 metrekarelik hisseye sahip olmuştu. Bu tabloya göre, Azeri vatandaşların Türkiye’de edindikleri hisselere isabet eden yüzölçümü oranının arttığı ancak buna rağmen işlem adedinin azaldığı görülüyor. Bu da, Azeri vatandaşların daha büyük mülklere yatırım yaptıklarını gösteriyor. 

- Büyükyalı İstanbul, Azerbaycan RECEXPO Fuarı’nda

Özak GYO, Ziylan Grup ve Yenigün İnşaat; İstanbul Kazlıçeşme’de Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirilen Büyükyalı İstanbul projesini; Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen “2. RECEXPO Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı”nda ziyaretçilere tanıttı.

Özak GYO Genel Müdürü Fatih Keresteci, “RECEXPO Fuarı, yatırımcı potansiyeliyle dikkat çeken bir bölgede gerçekleştirilen, önemli bir buluşma. Türkiye’deki yatırım fırsatlarıyla ilgilenen fuar ziyaretçileriyle bir araya gelmekten ve Büyükyalı’da sunduklarımızı paylaşmaktan dolayı çok mutluyuz. İçinde bulunduğumuz dönemin, Türkiye’de yatırım yapmak için çok uygun olduğunu buradaki yatırımcılara anlatacağız. Fuarın, Azerbaycan gayrimenkul sektörünün dinamiklerini yerinde görmek, bölge halkının gayrimenkul konusundaki tercih ve eğilimlerini doğru yorumlamak açısından büyük fayda sağlayacağını düşünüyoruz.” dedi.

- Tahincioğlu Nidapark Kayaşehir projesini Azerbaycan emlak fuarında tanıttı

 Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, “Azerbaycan gerek coğrafik konumu gerekse kültürel yaklaşımı ile Türkiye’ye çok yakın duran kardeş ülkemiz. Güçlü bir ekonomiye sahip olan Azerbaycan’da Azeri yatırımcılarımızla projelerimizi buluşturmak ve onların beğenisine sunmanın her iki ülkeye de önemli fırsatlar sunduğunu düşünüyoruz” dedi.

Gayrimenkul sektörünün başarılı oyuncularından Tahincioğlu, Bakü’de gerçekleşen 2. RECEXPO Uluslararası Gayrimenkul Ve Yatırım Fuarı’nda Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirdiği lüks konut projesi Nidapark Kayaşehir'i görücüye çıkardı.

2. RECEXPO Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’nın, Türkiye’nin emlak projelerinin yabancı yatırımcılara tanıtımı açısından önemli bir fuar olduğunu söyleyen Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, “Azerbaycan güçlü ekonomisiyle ve son yıllarda gayrimenkul sektörüne yaptığı yatırımlarla Türkiye için önemli bir coğrafya. Ayrıca ekonomik ve toplumsal dönüşümün de hızlı olduğu ülkeler arasında yer alıyor. Pek çok Azeri kardeşimiz ülkemizi sık sık ziyarete geliyor; bunun en büyük nedeni sosyal ve kültürel olarak yakın coğrafyaların benzer insanları olarak yakın yaşam alışkanlıklarını paylaşıyor olmamız. Aradaki bu bağı her iki ülke için de fırsat olarak görüyoruz.Kardeş ülkeler olarak yapacağımız yatırımlar için birbirimizin kapısını çalmak herkesin kazandığı bir değer yaratmak çok önemli” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..