Reklamı Geç
Aziz Torun, "kampanyalı konut satışları endekse...

Aziz Torun, "kampanyalı konut satışları endekse yansıdı"

2017'de tarihi güç birliği konut kampanyası sonuçlarına ilişkin konuşan GYODER Başkanı Torun, 'rakamların endekslere yansımaya başladığını' söyledi

18 Nisan 2017 - 09:06 - Güncelleme: 18 Nisan 2017 - 09:12

2017 ile birlikte başlatılan konut satış kampanyaları sektörü olumlu etkilemeye devam ederken, açıklanan son endekslere rakamların yansımaya başladığı kaydedildi. GYODER'in Mart sonu itibariyle sona eren kamapanyasıyla konut satış rakamları emlak endekslerine yansıdı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi 18 Nisan 2017 - İstanbul

Türkiye genelinde etkili bir kampanya ile vatandaşın uygun şartlarla ev sahibi olmasının önünü açan Tarihi Güç Birliği kampanyası sona ererken, GYODER Başkanı Aziz Torun açıklanan son endekslere satışlara ilişkin rakamların yansıdığının altını çizdi.

Konut satış rakamlarında tarihi rekorlar 2017 ile birlikte kırılmaya devam ederken, GYODER Başkanı Aziz Torun'dan önemli açıklamalar geldi. Tarihi referankdum sonrasında, ilk konut satış rakamlarına ilişkin endeks açıklanırken Aziz torun, yapılan satışların endekse yansıdığını ahtırlattı.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Aziz Torun,  “Mart 2017'de banka kredisi kullanım oranı yüzde 33 oldu. Şubat 2017'de bu rakam ‘Güç Birliği’ kampanyası ile birlikte yüzde 48’lik oran ile son bir yılın en yüksek seviyesi olan kredi kullanımına ulaşmıştı. Yüzde 6.5 ile son 16 ayın en yüksek stok erime hızına ulaşılan şubat ayına göre, mart ayında yüzde 6 olarak gerçekleşen stok erime hızında da ‘Güç Birliği’ kampanyası etkili oldu.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..