Bakan Albayrak: 'Bu tarihi bir dönüm noktası'

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye İmalat PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) Temmuz ayı verilerine ilişkin 'Bu tarihi bir dönüm noktası' dedi.

Bakan Albayrak: 'Bu tarihi bir dönüm noktası'
Editör: Hakan A.
04 Ağustos 2020 - 11:01 - Güncelleme: 04 Ağustos 2020 - 11:13
Günün son dakika ekonomi haberleri arasında yer alan Bakan Albayrak tarafından yapılan açıklama. Bakan Albayrak ekonomik büyümeye ilişkin Türkiye İmalat PMI verilerini değerlendiren açıklamada bulundu. 

Ekonomi Haberleri  - 4 Ağustos 2020 - İstanbul


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan ekonomik büyümeye ilişkin en son veriler hakkında açıklamada bulundu. Albayrak, 'Tarihi bir dönüm noktası' dedi.

Bakan Albayrak, twitter üzerinden yaptığı açıklamada, 'Ekonomik büyümenin öncü göstergesi olan Türkiye İmalat PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) Temmuz ayında 56,9 seviyesinde gerçekleşti. Bu tarihi bir dönüm noktası: Şubat 2011'den bu yana en yüksek seviye. Böylece yılın ikinci yarısına ilişkin pozitif beklentilerimiz güçleniyor.' dedi.


  Enflasyon rakamlarını değerlendirdi!

Diğer taraftan TÜİK tarafından açıklanan Temmuz ayı enflasyon rakamlarına değinen  Bakan Albayrak, 'TÜFE Haziran ayındaki yıllık %12,62'den Temmuz ayında %11,76'ya geriledi. Enflasyon konusundaki mücadelemizi, hedefe ulaşma azmimizi ve bu konuda atacağımız yapısal adımları kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz.' dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum