Bakan Albayrak'tan Halkbank davasına ilişkin önemli açıklama: 'Hüsrana uğrayacaklar'

Bakan Albayrak, Halkbank ile alakalı açılan dava hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Albayrak, ‘Hüsrana uğrayacaklar’ dedi.

Bakan Albayrak'tan Halkbank davasına ilişkin önemli açıklama: 'Hüsrana uğrayacaklar'
Editör: Hakan A.
25 Temmuz 2020 - 08:47 - Güncelleme: 25 Temmuz 2020 - 09:09
Bir kez daha ABD, bir kez daha Halkbankası hedef alındı. Türkiye'nin Dünya çapında dev kamu bankası Halkbank ile alakalı sıcak bir gelişme gündeme düştü. ABD'de yeni bir dava açıldı!

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 25 Temmuz 2020 - İstanbul


Halkbankası ile alakalı Amerika'da yeni bir dava süreci başlatıldı. Amerika Birleşik Devletleri ABD’nin New York Bölge Mahkemesi nezdinde açılan dava ile alakalı değerlendirme yapan Bakan Albayrak, açılan bu davanın hiçbir hukuki dayanağının olmadığının altını çizdi.

Halkbank ile alakalı yaşanan son gelişme sonrasında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden konuyla alakalı kritik açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak Halkbank’a yönelik açılan davaya ilişkin yaptığı açıklamasında, 'Halkbank’ımıza karşı ABD’nin New York Bölge Mahkemesi nezdinde hiçbir hukuki dayanağı olmayan yeni bir dava açıldı. Bunların hangi amaçla, hangi gündemlerin üzerine yapıldığını, ne anlama geldiğini biz de biliyoruz, milletimiz de artık çok iyi biliyor' dedi. 


 Albayrak, 'Hukuksuz yaptırımlardan, tiyatro yargılamalardan sonra böyle gülünç davaları da gördük. Bunların hangi amaçla, hangi gündemlerin üzerine yapıldığını, ne anlama geldiğini biz de biliyoruz, milletimiz de artık çok iyi biliyor' ifadelerini kullandı.

'Bundan sonra da ülkemize, milletimize yakışır bu duruşu sürdüreceğiz' diyen Albayrak, 'Türkiye’nin ideallerinden ve doğru bildiği yoldan ayrılmayacağını göremeyenler de hüsrana uğramaya devam edecektir' dedi.

bakan albayrak halkbank açıklaması

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum