Bakan Kurum Açıkladı; Bodrum'da o projeler durduruldu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bodrum kıyılarındaki kaçak yapıları denetleyerek, imara aykırı 1611 konut ve 4 otel inşaatının durdurulması talimatını verdi.Kurum 1 ay içerisinde aykırılıklar giderilmediği takdirde re'sen gerekli işlemlerin yapılacağını ifade etti.

Bakan Kurum Açıkladı; Bodrum'da o projeler durduruldu
Editor: Hatice Kolçak
21 Ağustos 2019 - 10:06

Bakan Murat Kurum: “Muğla’daki denetimlerde, 8 projede toplam 1611 konut, 4 otel inşaatı imara aykırılıkları sebebiyle durdurulmuştur ve bunların giderilmesi için 1 ay süre verilmiştir” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı basın toplantısında; “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Muğla’da da kaçak yapı yapılmasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Murat Kurum sözlerine şöyle devam etti;

"Biz tüm Türkiye'mizde olduğu gibi Muğla'mıza da kaçak yapı yapılmasına hiçbir zaman müsade etmedik.İnşaallah bundan sonra ki süreçte de etmeyeceğiz.Bugün 100'ü aşkın denetim elemanımızla birlikte hem imara hem imar planına olan aykırılıkları arkadaşlarımız tespit ettiler.8 projede 1611 konut 4 otel inşaat imara aykırılıklar sebebiyle durdurulmuştur.Bu aykırılıkların giderilmesi için süre verilmiştir.İlgili firmalarımız bir ay içerisinde bu imara aykırılıkları giderecekler gidermemeleri durumunda namı hesaplarına re'den bakanlık valilik eliyle de biz imara aykırılıkları gidereceğimizi burdan tüm vatandaşlarımıza iletmek isterim. Çevremizde ki doğal güzellerikleri olan projeleri gelecek nesillere bırakmak için bir çok projeye imza atıyoruz atmaya devam edeceğiz.Bu doğal güzellikleri bozacak hiçbir yapıya da müsade etmeyeceğimizi, bu yapılara müsaade edenlerin de bizzat takipçisi olacağımızı Bakanlık olarak takipte olacağımızı paylaşmak istiyorum."