Bakan Kurum'dan Erzurum'a Bin 400 yeni konut müjdesi

Bakan Murat Kurum Erzurum temasları kapsamında önemli açıklamalarda bulunurken, vatandaşa Bin 400 yeni konut müjdesini verdi.

Bakan Kurum'dan Erzurum'a Bin 400 yeni konut müjdesi
Editor: Hakan A.
05 Kasım 2019 - 22:11

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Erzurum'da kentsel dönüşüm projelerini yerinde inceledi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 5 Kasım 2019 - İstanbul


Erzurum'un her alanda gelişimine katkı sağlayacak çalışmalarını yerinde  inceleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Vatandaşımızın yaşam kalitesini arttıracak yeni projeler için istişare toplantıları gerçekleştireceğiz. Hızlı, yerinde ve gönüllü dönüşümle Erzurum'un 6 farklı mahallesinde toplam 1400 konut üreteceğiz. Vatandaşımızı yatay mimariye uygun, sağlam ve güvenli konutlarına kavuşturacağız." dedi.

Erzurum Milletvekili Dr. Recep Akdağ, Erzurum Valisi Okay Memiş ve Büyükşehir Belediye Başkanı 
Mehmet Sekmen ile gerçekleştirilen il değerlendirme toplantısında, şehrin devam eden projeleri ele alınırken, yeni çalışmaların istişaresi yapıldı.

Bakan Kurum, Üç Kümbetler, Ulu Cami, Çifte Minareli Medrese ve tarihi Erzurum Kalesi'ni kapsayan millet bahçesi proje alanında incelemelerde bulundu.

bakan murat kurum erzurum açıklaması

Kentsel dönüşüm çalışması gerçekleştirilecek olan Kavak, Kurtuluş ve Evrenpaşa Mahallelerinde ziyaretlerde bulunan Bakan Kurum, "Ulu Cami, Çifte Minareli Medrese ve Erzurum Kalesi'nin bulunduğu alanda hayata geçireceğimiz, içerisinde Üç Kümbetler Millet Bahçemizin yer aldığı Kültür Yolu Projemiz ile şehrin tarihini gün yüzüne çıkarıyor, bölgede turizmi ve istihdamı artırmak adına önemli bir adım atıyoruz. Hızlı, yerinde ve gönüllü dönüşümle Erzurum'un 6 farklı mahallesinde toplam 1400 konut üreteceğiz. Vatandaşımızı yatay mimariye uygun, sağlam ve güvenli konutlarına kavuşturacağız." ifadelerini kullandı.

Reklam


YORUMLAR

  • 0 Yorum